Дрон
Дрон 5.ua

У липні ЗСУ запустили більше дронів, ніж росія: як "пташки" показали свою ефективність на полі бою

Читайте по-русски
Україна – одна з найбільших виробників безпілотників на планеті

Липень для росіян видався спекотним. Гуркіт дронів у російський глибинці – уже звична справа. У липні наші Сили оборони запустили більше безпілотників, ніж росія. Їхні звуки лякають окупантів на передовій. Хоча мільйон дронів українського виробництва держава вже має, однак на війні їх треба ще більше. Більше – у сюжеті нашого Віталія Залевського.

Тисяча вісімсот кілометрів від українського кордону – вже не проблема для дронів розвідки. Саме на таку відстань рій бойових "пташок" летів у глибинку росії 27 липня.

Один за одним бойові "пташки" летіли до військових аеродромів противника. Гучно було в Енгельсі, Дягілєві та навіть Оленьї. Того дня окупанти нарікали про щонайменше один пошкоджений бомбардувальник. Ціллю безпілотників стали бази літаків, які атакують наші міста та села ракетами.

У липні таких нальотів дронів було чимало. І це лише початок. За останній місяць наші бійці запустили більше безпілотників, ніж ерефія – прозвітував президент. Бойових "пташок" стає дедалі більше і на передовій – каже командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" 92-ї окремої штурмової бригади Юрій Федренко. Ще на початку літа наші оборонці не могли атакувати такою кількістю ударних дронів типу "Крило".

"Якщо ти противника от так бачиш тут і зараз. Що ти можеш зробити? Тут же його знищити! За рахунок об'єднаного впливу – це артилерія, інші вогневі засоби та, звісно, це ударні дрони", – зауважив Федренко.

Однак розвідувальних "пташок" для наших оборонців треба ще більше. На деяких напрямках у противника величезна кількість таких дронів. Вони допомагають нищити ворога на відстані. Завдяки їм наші воїни бачать окупантів з неба, а ще – атакують живу силу противника не тільки на полі бою, а й в окопах, палять броньовану техніку, засоби протиповітряної оборони.

Вони допомагають українським воїнам виконувати бойові завдання безпечніше.

"Кожен отакий дрон, який здається іграшковим, насправді зберігає життя нашим військовим. Бо чим більше знищили противника на підступах до наших позицій, тим менший тиск на хлопців на передовій позиції. Найскладніша робота в Силах оборони – штурмовики, піхотинці, інженери-сапери, які перебувають на передній лінії", – наголосив Федоренко.

Мільйон дронів, про які раніше говорив президент, вже є. Держава законтрактувала їх для Сил оборони – повідомили в Мінцифри. І майже сто відсотків цих безпілотників – українського виробництва.

"За час повномасштабної війни відбулася справжня технологічна революція. Два роки тому ми майже з нуля почали розвивати ринок БПЛА і запустили проєкт "Армія дронів" спільно з Генштабом ЗСУ, Міноборони, Держспецзв’язку та UNITED24. Тоді було тільки сім виробників, у яких держава могла закуповувати дрони. На сьогодні їх понад сто, і виробництво безпілотників масштабувалося в сто разів", – зауважили у Мінцифри.

А поки законтрактоване не потрапило на фронт – працюють волонтери. Вони не лише везуть дрони на передову, а й організовують навчання.

"Не лише держава закуповує дрони, волонтери вчать людей, як їх розробляти, збирати самостійно. Вони фактично готують навіть не мільйони дронів, вони готують базу тих інженерів, котрі ці мільйони збиратимуть уже на території підприємств. І ми також бачимо, як волонтери, не збавляючи темпів, постачають велику кількість обладнання. Тому що держава через наявні бюрократичні процеси без них ніяк, то вона все-таки тормозить", – сказав співзасновник Drone UA Валерій Яковенко.

Від початку цього року в ЗСУ запрацювали Сили безпілотних систем. Це перший у світі рід військ, який використовує повітряні, морські, наземні безпілотні та роботизовані системи. Для того щоби бути готовими вдарити по ворогу будь-якої миті, військові різних спеціальностей вчаться керувати дронами.

"В принципі, немає якоїсь конкретної спеціальності, яка могла би бути винятком для дронів. Дронщиком може бути медик, штурмовик, сапер, снайпер. Будь-хто може опанувати таку професію. Тому що мати можливість у будь-який момент підготувати дрон і під час зіткнення підняти "пташку" і піднести банально гранату на якусь позиціюце доволі ефективно", – розповів старший інструктор із пілотування дронами Dragon SKY "Юджин".

Україна – одна з найбільших виробників дронів на планеті. Бойові "пташки" показали свою ефективність на полі бою.

Віталій Залевський, "5 канал"

Як повідомляв 5.ua, бійці ССО зупинили прорив росіян на одному з найгарячіших напрямків.

Читайте також: "За день до 15-20 штурмів": як українські піхотинці тримають оборону під Часовим Яром – "Невигадані історії".

Дивіться також: 

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
У Харкові працівницю дитсадка підозрюють у роботі на фсб
Наступний матеріал
Фронт, посилення ППО і далекобійні операції – Зеленський провів Ставку
Loading...
"Заслужили це як ніхто": на рф вибуховий бумеранг – росіяни без світла і частково без газу

"Заслужили це як ніхто": на рф вибуховий бумеранг – росіяни без світла і частково без газу

Плетенчук: усі російські кораблі зникли з Азовського моря після ураження "Славянина"

Плетенчук: усі російські кораблі зникли з Азовського моря після ураження "Славянина"

Блекаут на росії, знищені С-300 ворога – хроніка 874-го дня повномасштабної війни

Блекаут на росії, знищені С-300 ворога – хроніка 874-го дня повномасштабної війни

Масована атака дронів на окупований Крим і росію: куди прилетіли українські БПЛА – сюжет

Масована атака дронів на окупований Крим і росію: куди прилетіли українські БПЛА – сюжет

Рекорди ЗСУ: українські військові назвали топ-10 найбільших відстаней, на якиx уражали цілі на території рф – сюжет

Рекорди ЗСУ: українські військові назвали топ-10 найбільших відстаней, на якиx уражали цілі на території рф – сюжет

Під Воронежом гучно: після атаки БПЛА вибухає склад із боєприпасами – відео

Під Воронежом гучно: після атаки БПЛА вибухає склад із боєприпасами – відео