Орськ, Салават, Єлабуга. У ЗСУ оприлюднили топ-10 за дальністю уражень цілей на росії. У першій трійці рекордних влучань – атака на Орськ, це за 1800 кілометрів від кордону з Україною. Там дрон поцілив у радіолокаційну станцію "Воронеж-М", яка є компонентом російської ядерної безпеки і виявляє цілі на відстані в 6 тисяч кілометрів. А також удари по об'єктах у Салаваті – 1500 км та Єлабузі – 1300 км від кордону України. Долітали безпілотники і до Санкт-Петербурга. Найчастіше цілями дронів були нафтопереробні заводи та військові склади окупантів. Чим били, які наслідки та що далі – з експертами аналізувала журналістка "5 каналу" Марта Шикула.
Наприкінці травня український безпілотник феєрично поцілив у ворожу радіолокаційну станцію "Воронеж-М", яка виявляє цілі за 6 тисяч кілометрів і є складовою російської ядерної безпеки. Щоб виконати спецоперацію, дрон Головного управління розвідки пролетів 1800 кілометрів і встановив рекорд дальності ураження. Цей об'єкт – так звані червоні лінії путіна, за який він грозився застосувати ядерну зброю.
За останніх пів року атаки безпілотниками по території ерефії почастішали. Чи не щодня на росії вибухає та палає. Цілями невідомих та відомих дронів стають НПЗ, військові аеродроми та заводи. Долітали дрони до Санкт-Петербурга, Усть-Луга, Нижньокамська та інших місць ерефії.
У ЗСУ опублікували мапу десятьох найбільших за дальністю спецоперацій на території Росії. Окрім Орська, у трійці лідерів – удари по об'єктах у Салаваті, це 1500 км, та Єлабузі – 1300 від українського кордону. У Салаваті українські дрони уразили один із найбільших НПЗ росії – "Газпром нафтохім Салават", це була спецоперація СБУ. А в Єлабузі вдарили по заводу зі складання "Шахедів".
А прилітають до них українські безпілотники або літаки, спеціально переобладнанні українськими інженерами.
Авторами таких спецоперацій, зазвичай, є Головне управління розвідки, Служба безпеки та інші підрозділи сил оборони. Їхні спроможності постійно збільшуються. Спочатку це були дрібні удари, на кшталт пошкодження трансформаторної будки, нині – точні атаки по важливих об'єктах ворога, які відновити складно.
І це на руку Україні. Атаки будуть частішими, ефективнішими, а влучання відбуватимуться чимдалі вглиб росії, кажуть аналітики. Бо роботи там ще – непочатий край. На українські дрони чекає ще не один НПЗ чи військовий аеродром.
Марта Шикула, "5 канал"
Як відомо, у червні ЗСУ завдали успішних ударів по нафтобазах та місцях зберігання російських "Шахедів". Зазначається, що також завдано ударів по ворожих радіолокаційних станціях і центрах радіоелектронної розвідки.
Читайте також: "Подобається, що окупанти дохнуть": як відбувається серійне виробництво бомб для дронів – "Невигадані історії".
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.