Пандемія COVID-19
Пандемія COVID-19 Shutterstock

У кількох лікарнях Чехії оголосили надзвичайний стан через COVID-19

  Читайте по-русски
  Країна просить допомоги у сусідів

  Надзвичайний стан оголосили одразу кілька лікарень у Чехії через масштабний спалах коронавірусу. Шпиталі переповнені. І Міністерство охорони здоров’я просить допомоги у сусідніх країн – Польщі, Швейцарії та Німеччини. Закликає прийняти у себе чеських пацієнтів із коронавірусною хворобою, передає "5 канал".

  Надзвичайний стан у лікарнях означає, що медична допомога не ковідним і не тяжким хворим буде надаватися не в повному обсязі. Скасовані і не термінові операції та процедури. Адже не вистачає ліжок і медперсоналу. У реанімаціях вільно лише 13 відсотків місць. З першого березня Чехія посилила карантин – призупинила рух між регіонами і закрила магазини із товарами не першої потреби. У Чехії із населенням близько 11 мільйонів людей було зафіксовано понад мільйон 300 тисяч інфікованих. Понад 21 тисяча з них – померли.

  "Мушу сказати, що ковідних пацієнтів – найбільше. І зараз це значно молодші люди, аніж були місяць-два тому. Кількість пацієнтів зростає, і перевищує наші спроможності. Особливо коли йдеться про медсестер. Простіше кажучи – пацієнтів більше, аніж потрібно медсестер. За нормальних обставин у нас дві медсестри на 10 пацієнтів. А зараз на 15 пацієнтів одна медсестра, яка має про них дбати", – розповідає заступник директора лікарні Ян Дудра.

  Нагадаємо, новий стрибок заражень на коронавірус стався у Польщі. Поляки побоюються, що у країні може початися нова хвиля пандемії. Адже останні три тижні у Польщі різко зростає кількість інфікованих. 

  Додамо, що напередодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль не виключив введення нового локдауну в Україні на фоні спалаху захворюваності на коронавірус, позаяк кількість хворих стрімко зростає

  Так, за останню добу, 5 березня, в Україні підтвердили 9 144 нових випадків коронавірусу. Зокрема, захворіли 563 дитини та 299 медпрацівників. Госпіталізовано протягом п'ятниці було 3 309 пацієнтів, а виписано з лікарень – лише 2 515.

  Попередній матеріал
  В Одесі на учасниць маршу за рівні права жінок намагалися напасти прихильники патріархату
  Наступний матеріал
  Справа вагнерівців: ЦРУ США шукало "крота" в Офісі президента – генерал СБУ
  Loading...

  В Україні понад 9 тис. нових випадків COVID-19 – де найбільше

  Провали влади у боротьбі з коронавірусом – список від Климпуш-Цинцадзе

  В Україні щеплення від коронавірусу отримали понад 12 тисяч громадян

  "Щеплення від популізму немає" – лікар-інфекціоніст про обіцянки Степанова вакцинувати всіх до кінця року

  Украй тяжких не лікуватимуть: на Закарпатті можуть запровадити "медичне сортування" пацієнтів з COVID-19

  На Закарпатті через критичну ситуацію з COVID-19 посилюють карантин – що закриють