У Грузії представники влади заявляють, що намагаються не допустити екстрадиції з України в Росію колишнього високопоставленого спецназівця Грузії, віце-полковника Гіоргія Церцвадзе, затриманого в середині січня в аеропорту Києва, а опозиція вимагає почати розслідування за фактом відповідальності грузинських урядових структур за його затримання. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на слова представника парламентської більшості та голови комітету з оборони і безпеки Грузії Іраклія Сесіашвілі.
"Влада Грузії намагається не допустити екстрадиції з України в Росію колишнього високопоставленого спецназівця Грузії, віце-полковника Гіоргія Церцвадзе, затриманого в середині січня в аеропорту Києва", – наголосив Сесіашвілі.
Він також заявив, що шум, піднятий опозицією навколо затримання в Києві Церцвадзе, є "спекуляцією та істерикою".
Сесіашвілі наголосив, що Церцвадзе є не простим колишнім рядовим співробітником грузинських силових структур, а є колишнім високопоставленим спецназівцем і носієм секретної інформації. Ця обставина є ще однією причиною зацікавленості влади Грузії не допустити його екстрадиції в Росію. Водночас парламентська меншість вимагає заслухати на засіданні комітету з оборони і безпеки міністрів юстиції, внутрішніх і закордонних справ у зв'язку із затриманням колишнього високопоставленого спецназівця Грузії.
Крім того, опозиційна партія "Єдиний національний рух 24" січня внесла заяву до Головної прокуратури Грузії з вимогою почати розслідування за фактом відповідальності грузинських урядових структур за затримання Церцвадзе.
Зауважимо, що за інформацією видання, своєю чергою заступник генпрокурора України Євген Єнін 24 січня в інтерв'ю телекомпанії "Руставі-2" заявив, що українська влада у зв'язку із затриманням Церцвадзе діяла у відповідності до міжнародного законодавства.
"У нас не було вибору, оскільки Церцвадзе розшукувався по "червоному циркуляру" Інтерполу", – сказав Єнін.
За його словами, у грузинських прикордонників про це повинна була бути інформація, оскільки її Інтерпол розсилає в усі держави. Він також повідомив, що між прокуратурами України та Грузії напередодні відбувся контакт у справі затримання Церцвадзе.
"Ми хочемо звернутися до комісії Інтерполу з контролю за файлами, щоб з'ясувати, чи було проведене ґрунтовне розслідування у справі Церцвадзе до того, як він був оголошений у міжнародний розшук. Якщо є хоч якась інформація, що справа пов'язана з політичним переслідуванням або переслідуванням за військові злочини, то за статутом Інтерполу така особа не може бути оголошена в розшук", – заявив також Єнін.
Він також пообіцяв, що українська Генпрокуратура вимагатиме від суду звільнення Церцвадзе з 40-денного попереднього ув'язнення, якщо підтвердиться факт, що він брав участь у воєнних діях в Україні.
Нагадаємо, 19 січня повідомлялося, що Солом'янський районний суд Києва заарештував на 40 діб грузинського добровольця Гію Церцвадзе, який брав участь в антитерористичній операції на сході України. За словами його адвоката Ксенії Проконової, ветерана російсько-грузинської війни затримали в неділю, 15 січня 2017 року, в аеропорту Жуляни, оскільки він перебував у міжнародному розшуку по лінії Інтерполу з боку Росії. Причому вона зазначає, що обвинувачення російської сторони у нібито вбивстві сфабриковані і носять політичний характер. За інформацією прокуратури Києва, чоловік був оголошений у розшук Російською Федерацією за обвинуваченням в умисному вбивстві і замаху на вбивство, вчинених у 2003 році на території Сочі.