5 канал

"Рука допомоги": Кримські татари провели благодійну акцію для допомоги дітям політв'язнів

Від моменту анексії півострова 37 громадян України були незаконно затримані, доля ще 26 залишається невідомою. Майже три десятки їхніх неповнолітніх дітей залишилися без батьківської опіки

До Дня захисту прав людини кримські татари влаштували благодійну акцію "Рука Допомоги". Організували ярмарок з продажу поробок, виготовлених власноруч як дорослими так і дітьми, а усі виручені кошти направлять на допомогу дітям політв'язням у Криму.

Семирічна Аліна приміряє першу у своєму житті феску – традиційний головний убір кримських татар. Феску виготовили її однолітки. Аліна каже, що дуже хоче допомогти дітям, які залишилися у Криму.

І дорослі, і діти принесли на ярмарок свої поробки. Вторговане передадуть у сім'ї репресованих в окупаційному Криму дисидентів.

"Символічна ціна. Ми вносили туди більше свою душу. Величезне бажання допомогти дітям з Криму. Тут в основному – це все, що ми робили своїми руками, наша організація "Кримська сім'я". Малюнки дітей, наші вироби", – розповіла учасниця акції Міля Аніфеєва.

Такі ініціативи не лише об'єднують народ, але й морально допомагають репресованим, в цьому впевнений лідер кримських татар Мустафа Джемілєв. Поки активісти відбувають терміни за надуманими приводами у російських тюрмах їм необхідно знати, що їхня родина у безпеці: "У людей, які сидять в камері, головна турбота і тривога – це за свою сім'ю. Коли вони розуміють, що є народ, який буде підтримувати їх сім'ю, в камері їм (це) дає моральну витримку",

Від моменту анексії півострова 37 громадян України були незаконно затримані, доля ще 26 залишається невідомою. Майже три десятки їхніх неповнолітніх дітей залишилися без батьківської опіки.

"Дуже важливо, щоб в цих дуже для нас трагічних умовах ми зберігалися єдиним народом. Ми так вели себе і за радянські часи, коли жили у вигнанні. Кожен кримський татарин допомагав тим, які були в більш скрутній ситуації саме внаслідок боротьби", – наголосив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Усі виручені на ярмарку кошти невдовзі передадуть до Криму. Допомога надійде і родині незаконно ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова.
Наталка Коцкович, Олексій Іванченков, "5 канал".

Попередній матеріал
США та Росія запропонували повстанцям план виходу з Алеппо - ЗМІ
Наступний матеріал
Курдське угрупування взяло відповідальність за теракт у Стамбулі
Loading...

Політв'язням у Криму не дають нормально спати, катують та годують тарганами

"Крим – територія безправ'я": на адмінмежі з окупованим Кримом відбудеться правозахисна акція

Джемілєв у ЄС: окупанти завезли до Криму шість ядерних боєголовок

Український фільм про кримських татар переміг на фестивалі документального кіно в Амстердамі – відео