vremya4e.com

Підбили підсумки: в Дуди пояснили, за якої умови відновлюватимуть українські пам'ятники в Польщі

У канцелярії президента Польщі підбили підсумки візиту Дуди до України

Відбудова знищених українських пам'ятників у Польщі можлива винятково після проведення ексгумацій і точного встановлення, хто там похований, адже написи на місцях пам'яті мають відповідати історичній правді. Про це заявив держсекретар канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, пише видання wPolityce.pl.

"Побачимо, чи українці будуть повністю лояльними стосовно своїх декларацій. Згідно з ними, місце пам'яті є там, де є людські кістки. Формула вшанування, яку зараз опрацьовано, є дуже важливим рішенням", – заявив Щерський. Він також сказав, що спочатку потрібно провести ексгумації, а потім відбудувати пам'ятники, і написи на них "мають відповідати історичній правді".

За його словами, декларація Президента Петра Порошенка, що складні історичні питання мають обговорюватися на рівні віце-прем’єрів України і Польщі Павла Розенка і Пьотра Глінського, є "важливою і накладає певні зобов'язання". Щерський наголосив, що "дуже важливою" є заява Порошенка про те, що розблокування здійснення ексгумацій загиблих поляків в Україні має відбутися в найкоротші терміни. 

У канцелярії президента Польщі також підбили підсумки візиту Дуди до України. Щерський заявив, що вважає надзвичайно важливим те, що візит президента Дуди в Україну взагалі відбувся. "Це показало нашу відкритість до діалогу", – констатував міністр канцелярії президента РП.

Як повідомляв 5.UA, напередодні, під час прес-конференції з Дудою в Харкові, Порошенко назначив, що потрібно якомога швидше владнати історичні суперечки між Україною і Польщею, оскільки від цього страждають обидві країни, а у виграші – Росія.

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Як позбутися залежності від "токсичного" російського газу – "Енергонезалежність"
Наступний матеріал
Walt Disney купує студію 21th Century Fox за рекордні $52,4 млрд

"ЗА ЧАЙ.COM": перший у "чорному списку" Польщі – Святослав Шеремета в ефірі "5 каналу"

Чи зуміють Варшава та Київ зберегти відносини, не дійшовши згоди щодо найсуперечливіших подій – "Час. Підсумки дня"

Як починалася примусова депортація українців під час акції "ВІСЛА"

Героям, які віддали життя за Україну: в Сумах відкрили меморіальний козацький хрест

"Історію ми вже не змінимо, але можна змінити сьогоднішній день" – Порошенко про домовленість із Дудою щодо історичного питання

"Чорний список" Польщі: Чи можна дізнатися, кому з українців заборонений в'їзд