AstraZeneca
AstraZeneca BBC

У Британії радять не щепити людей, молодших 30-ти, вакциною AstraZeneca

Читайте по-русски
Це ж радять робити тим, хто отримав першу дозу AstraZeneca

Вакциною AstraZeneca не варто щеплювати людей, яким менше 30-ти років. Такого висновку дійшли у Британському спільному комітеті імунізації та вакцинації. Усе через ризик утворення тромбів після ін'єкції, передає "5 канал".

Особам до 30 років рекомендують робити щеплення іншими препаратами. Тим, хто вже отримав першу дозу AstraZeneca, радять робити другу ін'єкцію також іншою вакциною. 

Випадки тромбозу після щеплення AstraZeneca дуже рідкісні: їх зафіксували у 169-ти осіб із 34-х мільйонів вакцинованих, звітує Європейське агентство з лікарських засобів. Воно опублікувало власний звіт щодо препарату. Регулятор наполягає: утворення тромбів має бути внесено до списку рідкісних побічних ефектів вакцини. Це може ставатися у перші два тижні після щеплення. Найчастіше – у жінок віком до 60-ти років. Утім конкретні групи ризику поки виокремити не можуть. 

Фахівці радять негайно звернутися по медичну допомогу, якщо після вакцинації AstraZeneca з'явилася задишка, біль у грудях, набряк ніг, постійний біль у животі, головні болі, погіршення зору чи плями крові за межами місця уколу.

Водночас і європейські, і британські фахівці наголошують: користь від застосування вакцини перевищує ризики. 

ВООЗ тим часом заявила, що для підтвердження прямого зв'язку між AstraZeneca та тромбами потрібні додаткові дослідження. А британський прем'єр Борис Джонсон попередив: жодних змін у кампанії з вакцинації країна не робитиме.

Нагадаємо, раніше Нідерланди, Ірландія, Данія, Болгарія, Норвегія, Німеччина і Франція призупинили використання вакцини від коронавірусу AstraZeneca через повідомлення про можливі побічні ефекти від цього препарату. Рішення було ухвалено як запобіжний захід.

Попередній матеріал
Депутат закликав владу відкрити відомчі лікарні для всіх хворих на коронавірус
Наступний матеріал
У Луцьку попрощалися з військовим Сергієм Сулимою
Loading...

Уряд виділив менше ніж 1% від необхідної кількості вакцин для Києва – Марина Порошенко

Вакцини в Україні не вистачить на боротьбу з коронавірусом, людям немає чим щепитися – Марина Порошенко

Стало відомо, скільки вакцин від COVID-19 отримає Україна та коли

На Київщині закінчилися всі дози вакцини, які отримали в лютому

Степанов спрогнозував, коли Україна подолає пандемію COVID-19

Це пародія, що в деяких країнах медики і групи ризику досі не вакциновані – голова ВООЗ