ПЦУ
ПЦУ https://politeka.net/

У Болгарії визнання ПЦУ спричинило релігійний розкол – ЗМІ

Патріарх Болгарський Неофіт підтримав ПЦУ

У Болгарській церкві через обговорення визнання Православної церкви України (ПЦУ) патріарх Неофіт посварився з митрополитами. 24 січня завершилося чергове засідання Синоду Болгарської Православної Церкви, де основною темою було українське питання. Про таке повідомляє tsn.ua з посиланням на болгарський сайт Faktor.bg.

Так, за інформацією видання, прихильники трьох проросійських митрополитів Гавриїла Ловчанського, Іоанна Варненського і Данила Відінського провели перед будівлею Синоду акцію на підтримку позиції Московського Патріархату із закликом засудити дії Патріарха Варфоломія. До цих митрополитів у Синоді також приєдналися митрополити Іоаникій Слівенський, Антоній Західноєвропейський, Серафим Неврокопський і Григорій Врачанський, які подали прохання Патріарху і Синоду підтримати позицію РПЦ та її філії в Україні, територіальну цілісність Московського Патріархату, зокрема і поза межами РФ, а також оголосити Вселенського Патріарха єретиком.

Своєю чергою патріарх Болгарський Неофіт наголосив, що Україна є незалежною країною, тож повинна мати автокефальну церкву. Він передав прохання митрополитів-русофілів на розгляд канонічної комісії. Патріарха підтримали також митрополити США, Канади та Австралії Йосип, Великотирновський Григорій, Плевенський Ігнатій, Пловдівський Микола, Доростольський Амвросій, Русенський Наум і Старозагорський Кипріян. Таким чином, прохання про підтримку Російської церкви набрало 7 голосів, протилежна думка отримала 8 голосів.

Видання також повідомляє, що до патріарха і Синоду з відкритими листами звернулась найстаріша демократична політична організація країни – Болгарський землеробський народний союз, попросивши визнати Православну Церкву України. Натомість Національний рух "Русофіли" попросив знайти Синод канонічне вирішення українського питання, а також ухвалити рішення, "відповідне братнім почуттям болгарського і російського народів". Окрім цього зазначається, що на засідання Синоду також прийшли прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, а також міністр фінансів Владислав Горанов.

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України

6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію

Попередній матеріал
"Пацієнт має право": МОЗ запускає масштабну інформаційну кампанію для українців
Наступний матеріал
Мінкульт офіційно зобов'язав УПЦ Московського Патріархату змінити назву
Loading...

Незалежна Церква України: Путін не зможе здобути народну підтримку для нового вторгнення – ЗМІ

Порошенко провів телефонну розмову з Патріархом Єрусалимським: які питання обговорили

20 років під анафемою: як Філарет у Москви церковну незалежність України виборював

Епіфаній: ПЦУ не підпорядковується Константинопольському Патріархату

Томос у Черкасах і відкриття пам'ятника першому митрополиту Київському – включення

Подячний молебень з нагоди отримання Томосу в Черкасах: виступ голови ПЦУ – відео