21-річний уродженець Тунісу, що приїхав до Франції з Італії, міг скоїти теракт у Ніцці. Про це повідомляє джерело у французькій поліції. Правоохоронці встановлюють мотиви і обставини злочину, що стався уранці. Ісламський радикал із ножем увірвався до католицької церкви і убив трьох осіб. Іще кількох поранив. Його вдалося затримати живим. Що відомо на цей час про теракт і його наслідки – далі в сюжеті кореспондентки "5 каналу" Нонни Стефанової.
9-та ранку. Ніцца. Базиліка Нотр-Дам у центрі міста. Саме сюди уранці в четвер увірвався зловмисник із ножем. З криком "Аллах Акбар" він убив церковного паламаря і перерізав горло ще двом жінкам. Поліцію викликали люди з сусідньої кав'ярні. Правоохоронці прибули за 30 секунд після виклику. Нападника з ножем, який саме вибігав із церкви, вдалося затримати. Парафіяни базиліки зібралися поруч із храмом згадати убитих.
"Ми щойно почули по телебаченню, що вбили паламаря нашої церкви. Це шок. Перед очима – як він ходить, запалює свічки. І ось думка: "Вже його немає з нами", – розповідають жінки-парафіянки.
В уряді заявили про різку та негайну відповідь на теракт у Ніцці. Прем'єр-міністр оголосив максимальний рівень терористичної загрози. Засоби безпеки посилять в усій Франції.
Теракт у Ніцці – не єдиний напад на французьких громадян, що стався в четвер. Так, вдалося запобігти теракту неподалік Авіньйона. Правоохоронці знешкодили чоловіка зі зброєю, якій погрожував перехожим і вигукував "Аллах акбар". А в Саудівській Аравії затримали зловмисника з ножем, що напав і поранив охоронця консульства Франції.
"Ми вирішили посилити пильність, щоб відповісти на цю терористичну загрозу. Ми мобілізуємо війська. Від 3 до 7 тисяч солдатів будуть дислоковані по всій країні. І зможуть захистити всі релігійні споруди, особливо церкви. Щоб День усіх святих відзначили за належних умов", – каже Еммануель Макрон, президент Франції.
Чимало держав світу уже висловили співчуття та солідарність із Францією. І не лише європейські сусідки. Засудила напад Туреччина, попри суперечності з Парижем через карикатури на турецького президента, а також на пророка Мохамеда.
Проте у багатьох мусульманських державах тривають антифранцузькі протести. Чимало з них приурочили до Дня народження пророка, яке почали відзначати в ніч на четвер. Хвилю обурення викликали карикатури та зображення пророка Мохамеда у сатиричному французькому журналі "Шарлі Ебдо".
"Не один раз це відбувається з боку Франції – карикатури підносять нашого пророка в знущальному тоні. Вони повинні відчути цю свободу слова і знати, що принижують і ображають почуття віруючих", – вважає Заур, учасник протесту у Москві.
Цей теракт є відгомоном одразу кількох злочинів, скоєних у Франції. Так, усередині жовтня чеченець, уродженець Росії, обезголовив учителя історії у передмісті Парижа. За те, що вчитель показав на уроці зі свободи слова карикатуру на пророка Мухамеда.
А в липні 2016 у центрі Ніцци зловмисник на вантажівці проїхав через натовп людей, що святкували День взяття Бастилії. Понад 80 осіб загинули.
Нонна Стефанова, "5 канал"