Олексій Арестович
Олексій Арестович 5 канал

Нове призначення в ТКГ: хто такий Арестович та за що його критикують – сюжет

Читайте по-русски
Популярному блогеру одразу пригадали заяви в соцмережах

Олексій Арестович буде тією людиною, яка ретранслюватиме офіційну позицію української делегації на переговорах у Мінську. Повідомлення про його призначення з'явилося напередодні. Не всім воно сподобалося. За що його критикують, і що каже сам Олексій Арестович про нову роботу та своє місце в Тристоронній контактній групі – далі в сюжеті "5 каналу".

Популярний блогер, військовий оглядач, колишній актор. А тепер – голос української делегації, яка веде перемови у Мінську. Усе це про Олексія Арестовича, якого 28 жовтня призначили радником української сторони з інформаційної політики. Таке призначення відразу розкритикували.

"Людина з такою історією, зі своєрідним шлейфом, політичним, інформаційним, вона точно не найкраща кандидатура на позицію спікера, який має бути як чистий аркуш", – каже Марія Золкіна, аналітикиня Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.

Олексію Арестовичу, який став популярним блогером після початку війни на сході України, одразу пригадали допис у фейсбуці – коли той сказав, що не є патріотом України.

"На питання відновлення історичної пам'яті, справедливості, боротьби, перемог і поразок, становлення націй, мови або мов, закриття історичних ран я дивлюся, як солдат на воші. Я навіть визнаю їх важливість, просто мені особисто – нецікаво", – заявляв Арестович.

Обговорювали і фотографію 15-річної давнини, на якій Арестович серед учасників прес-конференції разом із російським шовіністом Олександром Дугіним – фігурантом американського санкційного списку причетних до агресії проти України.

"Можливо, він і хороша людина, я не знаю, але там потрібні фахівці. Які не просто щось говорять про якісь там проблеми, або щось прогнозують, вони повинні бути тими знавцями саме цієї теми", – говорить Ігор Козловський, колишній політв'язень (2016-2017).

У Міністерстві закордонних справ це призначення прокоментували стриманіше.

"Людина отримала роботу, буде займатися комунікаціями ТКГ. Сподіваюся, він робитиме це добре, посилить комунікаційну складову роботи нашої делегації в ТКГ", – зазначає Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України.

Сам новопризначений радник переконує, що на своїй посаді робитиме все, щоб захистити національні інтереси. Каже, що Україна відстає від Росії в інформуванні щодо Мінських процесів, і планує це виправити. А запис, яким йому дорікають, називає іронічним.

"Російська сторона випереджає нас у тому, як вона інформує про події, які відбулись на засіданнях. А потім ми наздоганяємо їхній інформаційний порядок денний. Це неприйнятно. Голос української сторони має лунати повно, сильно і своєчасно. Звісно, я – патріот. Я тоді забув взяти "патріот" у лапки. Це був іронічний спогад про тих патріотів, які б'ють себе в груди і кричать про свій патріотизм на словах. А за справами потрібно ще подивитися", – говорить Олексій Арестович.

А в самій українській делегації тішаться, що тепер там буде особа, яка офіційно озвучуватиме її позицію.

"З'явилася сама позиція радника з інформаційної політики, єдиного голосу, як хтось учора сказав, котрий дозволить відрізняти приватну думку членів делегації від офіційної позиції. Раніше мені наприклад заважало, я себе стримував від висловлювань, боячись, що це візьмуть за офіційну позицію делегації, це може нашкодити нам. Зараз цей запобіжник з мене знімається, я можу висловлювати свою думку як Сергій Гармаш", – заявляє Сергій Гармаш, представник України у Тристоронній контактній групі.

Олексій Арестович уже взявся до нової роботи. У середу він брав участь у своєму першому засіданні Тристоронньої контактної групи

Петро Троць, Сергій Барбу, Тетяна Триполка, "5 канал"

Попередній матеріал
Білорусь офіційно закрила кордони з Україною та ще трьома країнами
Наступний матеріал
Теракт у французькій Ніцці: що відомо про злочин та як реагують люди – сюжет
Loading...
Рєзніков повідомив, хто може стати речником української делегації в ТКГ

Рєзніков повідомив, хто може стати речником української делегації в ТКГ

Заміна для Фокіна в ТКГ наразі не розглядається – Казанський

Заміна для Фокіна в ТКГ наразі не розглядається – Казанський

Експосол України в Хорватії Лубківський може стати речником української делегації в ТКГ – ексклюзивний коментар

Експосол України в Хорватії Лубківський може стати речником української делегації в ТКГ – ексклюзивний коментар

"Іхтамнєт": за що звільнили Вітольда Фокіна та чи шукають йому заміну в ТКГ

"Іхтамнєт": за що звільнили Вітольда Фокіна та чи шукають йому заміну в ТКГ

Зеленський не розглядає кандидатуру Тищенка для заміни Фокіна в ТКГ – Тимошенко

Зеленський не розглядає кандидатуру Тищенка для заміни Фокіна в ТКГ – Тимошенко

Навіщо Зеленський повернув з політичного небуття Кравчука – "СтопРеванш"

Навіщо Зеленський повернув з політичного небуття Кравчука – "СтопРеванш"