Авто з колекції єгиптянина
Авто з колекції єгиптянина 5 канал

Старовинні, але не старомодні: єгиптянин представив колекцію антикварних авто

Читайте по-русски
Понад сотню старовинних автівок зібрав єгипетський колекціонер на прізвисько "Сіма"

Єгиптянин представив унікальну колекцію антикварних машин. Ними захоплюється не лише родина і друзі, а й глядачі історичних фільмів. Ці автомобілі часто орендують для зйомок. Докладно про це розповість кореспондентка "5-го" Яна Гривчук.

Понад сотню старовинних автівок зібрав єгипетський колекціонер на прізвисько "Сіма". На єгипетському сленгу це означає "кіно". Чоловік почав купувати машини, коли йому було ще 25. Тоді вони коштували дешевше. Найстаріший автомобіль у колекції "Сіми" – це "Оберн", придбаний у 80-ті роки минулого століття.

"Це, звісно, дуже рідкісний, старовинний автомобіль. Йому 120 років. Оригінальний бак – досі всередині цієї унікальної машини", – каже колекціонер автомобілів.

"Оберн" повністю виготовлений із дерева і вкритий сталлю. Дерев'яні навіть попільничка і кермо. Воно розташоване праворуч, а лобове скло можна піднімати й регулювати, як зручно водієві.

"Дах також можна складати. Таке трапляється дуже рідко. Цей автомобіль дуже вишуканий та естетичний. Поки ви їдете, всі дивитимуться на вас", – переконує "Сіма".

Машина, якщо порівняти з сучасними, дуже повільна. Водій має натискати на гальма за п'ять метрів до зупинки. Любов "Сіми" до старовинних машин поділяє і його син Айман. Він бачив машини свого батька у кінострічках. Багато моделей колекціонер зберігає у спеціальному містечку поблизу Каїру, де відбуваються зйомки. Антикваріат орендують для шоу та фільмів.

"З самого дитинства я бачив, що мій батько працює зі старовинними автомобілями, тому сам зацікавився ними. Мені було приємно бачити ці машини на екрані. Я дивився кіно й думав: "О! Це наш автомобіль!" – розповів син колекціонера.

Автомобілями "Сіми" їздило чимало відомих діячів. Серед них президент Єгипту Анвар Садат. 1975 року він користувався чорним "Шевроле Імпала".

Яна Гривчук, "5 канал"

Попередній матеріал
Зеленський закликав голову КСУ Тупицького подати у відставку
Наступний матеріал
Квиток до Ростова для Тупицького: як активісти пікетують КСУ, що взявся за закон про мову – включення
Loading...