Колекція квитків
Колекція квитків 5 канал

Унікальну колекцію з пів тисячі тролейбусних квитків зібрав чоловік у Черкасах – сюжет

Читайте по-русски
Частину експонатів чоловіки купують самі. Деякі привозять друзі із закордонних подорожей

Пів тисячі тролейбусних квитків зібрав колекціонер у Черкасах. У спеціальних альбомах чоловік складає проїзні, які лишилися після поїздок українськими містами. Є у збирача і квитки, придбані у тролейбусах за кордоном. Унікальну колекцію бачила Яна Лимаренко.

Дитинство Валерія Мироненка минало у тролейбусному парку – на роботі у батьків. Батько й мати Валерія працювали водіями тролейбуса. Тож він часто катався вулицями міста, зайнявши місце поряд із водієм.

"Я часто з дитинства почав цікавитися тролейбусами, кататися, потім фотографував їх, знімав відео, приходив сюди у тролейбусне управління, було дуже цікаво спостерігати за тим, як вони їздять, як перемикаються на стрілках", – розповів колекціонер Валерій Мироненко.

Продовженням дитячого захоплення стало колекціонування проїзних квитків. Нині в колекції назбиралося пів тисячі експонатів. Чоловік зібрав квитки з більш як пів сотні міст, чимало і з-за кордону. Найдавніші експонати – із 90-х років.

"Особливо приносить задоволення, коли ти знаходиш або коли надсилають такий цікавий квиток і він має дуже значну цінність – старий, із цікавим дизайном – це як знайти якусь цінну річ", – каже пан Валерій.

Товариш Валерія, Кирило Бражник, також квитковий колекціонер. Із Валерієм вони діляться історіями нових проїзних та хизуються ними. Одними з найцінніших колекціонери вважають квитки з далеких країн та найперші в серії.

Колекціонери кажуть: за квитками можна вивчати історію міст.

"Весь громадський транспорт – це обличчя міста і за історією громадського транспорту можна розповісти історію міста, починаючи від того як збільшувалась кількість маршрутів, росло місто, зростало, починаючи від якихось економічних етапів становлення", – пояснює колекціонер Кирило Бражник.

Частину експонатів чоловіки купують самі. Деякі привозять друзі із закордонних подорожей. Замовляють їх замість магнітів. Конверти з проїзними колекціонерам передають навіть незнайомці через тролейбусне управління або надсилають поштою.

Внесок у колекцію чоловіків вирішила зробити і Вікторія. Дізнавшись про їхнє захоплення, під час подорожей тепер не викидає жодного проїзного.

"Є і українські квитки, а це останнього часу вдалося побувати у Молдові, Кишиневі, і дуже цікаво як дісталася оця ціла стопочка", – зауважує черкащанка Вікторія Семенюк.

У майбутньому колекціонери планують використати квитки для історичних досліджень.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

"Смакота" для чоловічого ока: у Парижі відкрилася виставка ретро-автомобілів

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Наступний матеріал
В Івано-Франківську презентували унікальну ікону 1773 року з фільму "Тіні забутих предків" – сюжет
Loading...