Росія Японія
Росія Японія \"Фонтанка\"

Стало відомо, за якої умови Японія погодиться на мирний договір із РФ

  Японські політики стверджують, що підстава для передачі двох островів закріплена в радянсько-японській Спільній декларації 1956 року

  Лише в разі гарантованої передачі двох з чотирьох Курильських островів – Шикотан і Хабомаї Японія готова укласти мирну угоду з Росією, повідомляє "НВ" з посиланням на агентство Kyodo.

  В агентстві наголошують, що по закінченню їхньої передачі прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе має намір обговорити ситуацію з іншими островами – Ітурупа та Кунашир.

  Японські політики стверджують, що підстава для передачі двох островів закріплена в радянсько-японській Спільній декларації 1956 року. Але цей план може викликати критику, оскільки передбачає відмову Японії від територіальних претензій на Ітуруп і Кунашир.

  Слід зазначити, що джерела агентства назвали цей план "нереалістичним". На їхню думку, президент РФ Володимир Путін "ніколи не схвалить подібний план".

  Довідково: суперечка стосовно Курильських островів між Росією та Японією триває ще від кінця Другої світової війни, коли радянські війська окупували території, які Японія зараховує до північних (острови Еторофу, Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї). За Сан-Францизьким мирним договором 1951 року, Токіо відмовився від своїх прав на Курили і Південний Сахалін, однак СРСР не підписав цей документ, і в результаті в ньому не вказано, на користь якої країни Японія відмовилася від цих територій. З 1945 року островами де-факто керує РФ.

  Попередній матеріал
  Вживання чорної ікри знищить популяції осетрових риб – Супрун
  Наступний матеріал
  Після журналістського розслідування Зеленський таки визнав, що має кінобізнес у РФ

  У нас дуже багато "сюрпризів" для росіян у разі вторгнення – Порошенко

  Абсурдний вирок суду РФ: адвокати всіх 24 полонених українських моряків подали апеляцію

  За роки окупації РФ вивезла з Криму щонайменше мільйон археологічних артефактів – МінТОТ

  РФ фактично хоче анексувати Азовське море – Полторак

  МЗС про вирок для українських моряків: "Кремль повністю усвідомлює незаконність судового фарсу"

  РФ не має права використовувати українських моряків у своїй політичній грі – посольство США