Вшанування пам'яті захисників ДАП
Вшанування пам'яті захисників ДАП 5 канал

Дзвін пам'яті і спогади найрідніших: як вшановували полеглих захисників Донецького аеропорту

Полеглих "кіборгів", які захищали Донецький аеропорт, ушанували у Залі пам'яті захисників України

Згадати оборонців прийшли родини загиблих, військовослужбовці, а також керівництво держави та Генштабу. На їхню честь били в поминальні дзвони. Загалом дзвін пам'яті пролунав 50 разів. 20 січня назавжди увійде в історію як одна із найтрагічніших дат для українського війська.

Вшанування пам'яті захисників ДАП
Вшанування пам'яті захисників ДАП5 канал

"З життя пішли 50 військовослужбовців. При чому, 44 із них – це військовослужбовці, які загинули у Донецькому аеропорту. Це мужні кіборги, які віддали своє життя заради миру в Україні. Ще четверо військовослужбовців загинули на різних напрямках. І один загинув під час виконання миротворчої місії в іншій країні", – розповідає міністр оборони Степан Полторак.

До меморіалу покладають квіти. Серед присутніх – громадськість, політики та родини загиблих.

"Я звертаюся до матерів. Мені з вами просто говорити, бо я сама втратила сина. Не стало тієї мами, в якої був син. Але стала та мати, та жінка, та сестра, яка має бути сильнішою. Гідно нести своє горе, щоб виховати дітей своїх синів; щоб життя продовжувалося", – каже акторка Ада Роговцева.

Ада Роговцева
Ада Роговцева5 канал

Президент натомість переконаний: Україна відбудує Донецьке летовище. 

"Відбудуємо Донецький аеропорт, і на його високій диспетчерській вежі завжди майорітиме український прапор, який кіборги піднімали знову і знову під кулями і снарядами", – каже Петро Порошенко.

Порошенко вшанування пам'яті
Порошенко вшанування пам'ятіFacebook / Петро Порошенко

У книзі пам'яті вписані імена всіх військових, які віддали життя, захищаючи суверенітет України. Син Марії Вітишин – Іван – загинув 2015-го року. Він обороняв Донецький аеропорт.

"Він був в аеропорту у найгарячіший час. 13 січня потрапив в облогу – це в новому терміналі. Просто дивом вдалося прорватися у те кільце, там вони й залишилися навічно. Син мій був мужнім", – каже мати загиблого бійця.

Вшанування пам'яті захисників ДАП
Вшанування пам'яті захисників ДАП5 канал

Воювали не завдяки, а всупереч, пригадує оборонець Донецького аеропорту. Бетон не витримував ворожих атак, українські військові ж зуміли зупинити ворога.

"На десантників третьої хвилі мобілізації – 90-го батальйону – припали неможливі для виконання завдання, але ми їх зуміли виконати. Ми зупинили наступ ворога і не дали взяти в оточення місто Авдіївку. Порахувати втрати кіборгів дуже важко, навіть подивитися на наш 90-ий батальйон. У нас було 19 розвідників. В строю зі мною залишилося двоє", – розповідає розвідник із позивним "Найк".

Вшанування пам'яті захисників ДАП
Вшанування пам'яті захисників ДАП5 канал

На тепер у книзі пам'яті порожні 32 сторінки. Кожен із цих аркушів – день, коли українська армія не зазнавала втрат на фронті.

Сергій Барбу, Ігор Костюк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

То зникають, то з'являються: на Одещині відкрили особливий пам'ятник "кіборгам" – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На гірському курорті Куршевель сталася масштабна пожежа – чи є серед жертв українці
Наступний матеріал
У снігові замети на байку: на Черкащині відгримів мотофестиваль "Замерзлі колеса"
Loading...