Мікроскопи
Мікроскопи Depositphotos

США заявили про ненадійність тестування на антитіла до коронавірусу

  Читайте по-русски
  Сама наявність імунної відповіді на вірус не означає, що людина обов'язково не захворіє на COVID-19 знову в майбутньому

  Центр із контролю і профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) заявив, що тести на антитіла, які мають визначати, чи перехворіла людина на COVID-19 раніше – можуть давати помилкові результати. Згідно з рекомендаціями CDC, тести на антитіла також не визначають, чи має людина імунітет від зараження, передає "НВ".

  Зазначається, що тести вимірюють імунну відповідь організму на вірус SARS-CoV-2. Антитіла, які є частиною імунної відповіді організму людини на ураження, зазвичай можуть бути виявлені через 1-3 тижні після появи симптомів. Вважається, що до цього часу людина вже є менш заразною і сформувала певний імунітет від повторної інфекції.

  У Центрі зазначили, що сама наявність імунної відповіді на вірус не означає, що людина обов'язково не захворіє на COVID-19 знову в майбутньому. Наразі це питання лише вивчається науковцями та медиками.

  "Хоча дослідження на тваринах показують короткостроковий захист, наявність тривалого захисту людини вимагає подальшого дослідження", – уточнюється у рекомендаціях.

  У CDC вважають, що тести вважалися корисними для визначення ступеню поширення коронавірусу серед населення – для прийняття правильних політичних і економічних рішень. Але, з огляду на низький відсоток людей, які перехворіли на COVID-19 і обмеження самих тестів, – "ці висновки буде зробити важко".

  "Наприклад, серед населення, де захворюваність становить 5%, а тест на антитіла чутливий на 90%, він зможе передбачити наявність позитивних результатів у населенні на 49%. Тобто, менше половини тих, у кого позитивний результат, дійсно матимуть антитіла. Той же тест серед населення, де понад 52% мають антитіла, матиме понад 95% точність передбачення", – пояснили експерти.

  Хибнопозитивні результати можуть з'являтися, бо людина перехворіла коронавірусами іншого типу – деякі з них викликають звичайну застуду. Інші люди можуть мати в організмі необхідні антитіла, але в недостатній кількості, аби їх вияв тест.

  У підсумку, Центр з контролю і профілактики захворювань США не рекомендує використовувати тести на антитіла, аби визначати, чи хворітиме ще людина на COVID-19 в майбутньому – при ухваленні рішення щодо повернення окремих осіб на роботу; щодо зміни рівня захисного одягу медпрацівників, які мають позитивний результат; щодо розміщення осіб у певних групах (наприклад, у гуртожитках або в різних приміщеннях в'язниці).

  Нагадаємо, в Україні нещодавно набув чинності закон про масове тестування на коронавірус.

  Попередній матеріал
  Астрономи зафіксували найпотужніший вибух у Всесвіті
  Наступний матеріал
  Доба в ООС: окупанти 7 разів порушували режим припинення вогню
  Loading...