смоленська катастрофа
смоленська катастрофа en.avia.pro

Смоленська катастрофа: стало відомо, чому впав літак президента Качинського

Читайте по-русски
Підкомісія направила до прокуратури клопотання про можливість скоєння злочину екс-головою Комісії з розслідування авіакатастроф Єжи Міллєром

У вівторок, 9 квітня, голова Підкомісії з питань повторного розслідування авіакатастрофи літака президента Польщі неподалік Смоленська у квітні 2010 року Антоні Мацєревич заявив, що британська лабораторія Forensic Explosives Laboratory (Лабораторія судово-вибухових речовин) при Міністерстві оборони Великобританії оприлюднила результати дослідження причин катастрофи, в яких підтвердила висновки польської підкомісії, – інформує "Польське радіо".

Причиною знищення літака були вибухи.

"Не пілоти, не якісь дії осіб, котрі були на борту, призвели до тієї трагедії, а вибух. Сьогодні вже завдяки британцям ми це знаємо. Ми не визначаємо характер вибуху. Ми знаємо напевно, що у цьому вибуху був застосований тротил. Та це не означає, що нам відомо, якою була формула цього вибуху", – наголосив Антоні Мацєревич.

Крім того, заступник голови Підкомісії з питань повторного розслідування смоленської катастрофи, професор Казімєж Новачик уточнив, що проведене Центральною поліцейською криміналістичною лабораторією дослідження кінця лівого крила Ту-154М показало наявність вибухових матеріалів.

"Ці дослідження містять графіки, які можна використовувати для оцінки місця виявлення вибухових речовин і того, які це були вибухові речовини. Цей аналіз дозволив нам зробити ці висновки і повідомити прокуратуру, бо у червні минулого року про результати цих аналізів ми поінформували прокуратуру", – зазначив Новачик.

У повідомленні, серед іншого, написано, що комісія вивчила дослідження, проведені в 2013 році Центральною поліцейською криміналістичної лабораторією. Вони показали наявність слідів вибухових матеріалів у 107 із 215 взятих зразків.

Антоні Мацєревич також повідомив, що підкомісія направила до прокуратури клопотання про можливість скоєння злочину екс-головою Комісії з розслідування авіакатастроф Єжи Міллєром та членами тієї комісії періоду з'ясування причин смоленської катастрофи у 2010 році.

"По-перше, дії усієї комісії під головуванням пана Міллєра. Клопотання стосується їхньої недбалості, фальшувань, які вони допустили, й невиконання обов’язків. Це стосується самого пана Міллєра, який у підписаному з росіянами меморандумі, підтверджуючи правдивість чорних скриньок і погоджуючись дати їх росіянам, які можуть повернути їх, коли хотітимуть, скоїв злочин за статтею 129", – сказав Антоні Мацєревич.

Довідка: внаслідок авіакатастрофи президентського літака Ту-154М, що сталася 10 квітня 2010 року під Смоленськом, загинуло 96 осіб, зокрема президент Польщі Лєх Качинський і його дружина Марія.

Попередній матеріал
В Одесі святкують 75-ту річницю визволення від німецьких окупантів
Наступний матеріал
Підписання Президентом України Указу "Про затвердження національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2019 рік"
Loading...