Протест у Грузії
Протест у Грузії 5.ua

Шоста доба протестів у Грузії: влада залучила більше силовиків, у демонстрантів тепер кілька ліній оборони

Читайте по-русски
Кількість затриманих за дні протестів перевалила за три сотні

Нові затримані та нові поповнення. Шоста доба протестів у Грузії. Влада заговорила, що "не допустить Майдану" і залучає для розгону дедалі більше силовиків. Утім марно: у демонстрантів своя стратегія, і вже з'явилося декілька ліній оборони. А також свої герої визвольної боротьби. Про чергову "гарячу" ніч у Грузії – у сюжеті "5 каналу".

До самісінького ранку. Шоста ніч протистояння демонстрантів та силовиків у Тбілісі. Збір – площа перед грузинським парламентом. Ближче до півночі поліція почала зачистки. Водометами витіснила демонстрантів з проспекту Руставелі. Протестувальники організовано колоною залишили площу. Але не відмовилися від виступів. Вони перемістилися на інші центральні вулиці – проспект уздовж набережної та на площу Республіки.

Поліція марно намагалася спіймати тих, хто був у кінці колони. Відхід протестувальників прикривала команда з петардами та феєрверками. В хід пішли вже випробувані пересувні барикади зі сміттєвих баків.

Кількість затриманих за дні протестів перевалила за три сотні. Десятки людей поранені. Багато з них опинилися на лікарняних ліжках. Попри це кількість учасників проєвропейських мітингів не меншає. Щодня додаються нові демонстранти. Натомість влада взялася за старе. Торочить про втручання іноземних сил та спробу держперевороту.

"Спроба організувати "Майдан" у Грузії вже закінчилася. Я закликаю всіх до тиші та збереження миру в країні. Ми несемо за це відповідальність. Можу запевнити всіх, що в цій країні буде мир", – заявив прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе. 

Іншої думки учасники протесту. Вони стали більш організованими у протистоянні з силовиками. Є кілька ліній оборони. Перша – з піротехнікою. Друга – загін, що нейтралізує газові шашки, які запускає поліція. Їх ловлять та опускають у відра з водою. Далі – мирні протестувальники з плакатами та прапорами ЄС. Четверта лінія – тилова. Тут можна відпочити, попоїсти та переодягнутися в сухе. Біля Оперного театру облаштували постійний медпункт. Перепочив – і знову гайда мітингувати. Тим часом грузини, які нині воюють в Україні, сподіваються, що влада таки дослухається до протестувальників, і вдасться уникнути кровопролиття.

"Грузинському суспільству стало зрозуміло, що уряд веде країну геть не демократичним шляхом. Саме тому відбуваються протести, саме тому суспільство стоїть на вулицях і саме тому воно вимагає переобрання уряду. Ми як військові сподіваємося, що грузинський уряд не проллє кров, не почне стріляти у власних громадян, а зробить правильний вибір і просто піде з політики", – сказав командир Грузинського легіону в Україні Мамука Мамулашвілі.

Влада Грузії поширила чутки, буцімто Грузинський легіон повертається до країни, щоб узяти участь в антиурядових протестах. Такі повідомлення спростовує командир легіону. Каже, вони підтримують проєвропейський рух, однак залишаться в Україні, адже їхня боротьба з російським агресором важливіша тут.

"Грузинський легіон стоїть із грузинським народом. Ми – військове формування, і ми не маємо такої розкоші та права робити радикальні заяви. Ми такі самі громадяни, як і решта грузинів, які є такою ж частиною грузинського суспільства. Ми поїхали б до Грузії та протестували б разом з іншими, але, на жаль, грузинський уряд видасть нас росії. Це одна з причин, чому ми в Україні. А головна причина в тому, що Україна потребує допомоги, і ми не маємо права покинути її тапросто піти протестувати. Грузинське суспільство, грузинський народ, грузинська молодь достатньо сильні, щоб протистояти тому, що відбувається зараз, щоб переобратися і зробити все можливе, щоб наша країна не була окупована ще раз", – додав Мамука Мамулашвілі.

А героєм шостої ночі протистояння став водій ваговоза. Коли спецпризначенці вже наступали на п'яти протестувальникам, він перегородив набережну Тбілісі. Поліціія  впіймала облизня. Що нині з водієм, який врятував демонстрантів від кийків, наразі невідомо.

Михайло Прудник, Єгор Голівець, "5 канал"

Дивіться також трансляцію наживо з Тбілісі:

Як повідомляв 5.ua, не жаліли нікого: у Тбілісі поліція силою розігнала протестувальників. Попри розгін, опозиція Грузії обіцяє не відступати.

Нагадаємо, Грузія відмовилася від переговорів щодо вступу до ЄС.

Читайте також: Після виборів у Грузії ЦВК присудила перемогу проросійській владі.

Дивіться також:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Попередній матеріал
Україна повинна ухвалити "складні рішення" щодо мобілізації – держсекретар США
Наступний матеріал
"Завдання орків – прийти, аби ми їх знищили": як тримають оборону Харківщини бійці бригади "Спартан" – репортаж із місця подій
Loading...
Грузія зараз: протести біля парламенту країни тривають п'яту ніч поспіль – трансляція

Грузія зараз: протести біля парламенту країни тривають п'яту ніч поспіль – трансляція

Послав на три букви: про що говорили Шольц і Зеленський у Києві – "Час новин: підсумки"

Послав на три букви: про що говорили Шольц і Зеленський у Києві – "Час новин: підсумки"

Новий день протестів у Грузії: проросійський уряд заявляє про намір "не допустити українського Майдану"

Новий день протестів у Грузії: проросійський уряд заявляє про намір "не допустити українського Майдану"

Протест у Грузії біля парламенту – трансляція

Протест у Грузії біля парламенту – трансляція

Міномети, сльозогінний газ та затримання: у Грузії спецпризначенці вкотре намагалися витіснити мітингарів – відео

Міномети, сльозогінний газ та затримання: у Грузії спецпризначенці вкотре намагалися витіснити мітингарів – відео

Пекельна ніч під Грузинським парламентом: сутички зі спецпризначенцями, барикади та водомети

Пекельна ніч під Грузинським парламентом: сутички зі спецпризначенцями, барикади та водомети