Протест у Грузії
Протест у Грузії 5.ua

"Не хочемо бути частиною росії": у Грузії жорстоко розігнали протестувальників – десятки затриманих і поранених 

Читайте по-русски
Нічні протистояння тривали до ранку

Знову розігнали. Четверта ніч протестів біля грузинського парламенту закінчилася силовим розгоном опозиції. Десятки людей затримані та поранені. Протистояння були найжорстокішими за чотири дні протестів. Демонстрантів вдалося вигнати з проспекту Руставелі лише на світанку. Тим часом у Європейському Союзі закликають запровадити санкції проти причетних урядовців за розгін демонстрантів. Подробиці буремної ночі в Грузії – у сюжеті "5 каналу". 

Арсенали стають більшими. Протистояння – запеклішими. У ніч проти понеділка проспект Руставелі поблизу грузинського парламенту перетворився на поле бою. У хід проти протестувальників пішли традиційні шумові гранати, сльозогінний газ і водомети. Однак у більшій кількості. Опозиція, яка мирно протестувала упродовж декількох годин, на силу спробувала відповісти. У хід пішли саморобні димові шашки, лазери та феєрверки.

Це четверта ніч протистояння силовиків та опозиції, яка виступає проти ініціатив влади згорнути євроінтеграційні процеси в країні. Уряд оголосив, що призупиняє вступ до 2028 року. Це обурило людей. Протести гуркотять по всій країні. Від маленьких населених пунктів до великих міст. Найбільша демонстрація збирається у грузинській столиці. Висловити обурення приїздять з усіх куточків країни.

Протестувальник Ніколоз Міруашвілі: 

"Я вже доволі давно беру участь в акціях протесту, і, чесно кажучи, мені дуже набридло бачити, що наш уряд не чує того, чого хоче народ. Я тут з дуже простої причини: щоб захистити своє європейське майбутнє і демократію моєї країни. Ми були на виборах, і вони були явно сфальсифіковані. Ми зробили все, що в наших силах, щоб показати, що ми прагнемо європейського майбутнього. Тому зараз ми маємо намір захищати себе, нашу країну, наш народ і, що найважливіше, – наше майбутнє".

Протестувальниця Лана Лагвілава:

"Ми не хочемо бути частиною росії. Ми хочемо бути частиною Європи, і ми належимо до Європи. І це наша найперша вимога. Ми хочемо бути частиною розвитку, ми хочемо бути частиною сталого розвитку, ми хочемо бути частиною кращого життя. Ось чому ми стоїмо тут і ризикуємо своїм життям, ризикуємо своїм здоров'ям, але це того варте".

Мирні мітинги підтримує президентка Саломе Зурабішвілі. Вона, як і демонстранти, вважає новообраний парламент нелегітимним. А дії провладної партії "Грузинська мрія" – антидержавними. Попередила: влада готує провокації, щоб збити хвилю невдоволення. В уряді коли побачили багатотисячні протести та підтримку з боку різних прошарків суспільства, почали відбріхуватися, каже президентка. Буцімто, від ЄС не відмовлялися, хоча насправді обрали проросійський курс.

"Відповідь дуже чітка: ми не призупиняли нічого, пов'язаного з європейською інтеграцією. Це просто брехня, і є лідери опозиції, є засоби масової інформації, пов'язані з опозицією, які просто брешуть цим людям. Але ніхто не призупиняв європейську інтеграцію для Грузії, ми дуже віддані європейській інтеграції", –  1 грудня заявив прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе.

Хоча ще декілька днів тому заявляв зовсім інше. І у виправдання вже ніхто не вірить.

"Ми вирішили не ставити запитання про початок переговорів з Європейським Союзом на порядок денний до кінця 2028 року", – казав 28 листопада прем'єр-міністр Грузії. 

Нічні протистояння тривали аж до ранку. Поліції таки вдалося зачистити площу перед парламентом на світанку. В хід пішла масована атака водометами. Правозахисні організації кажуть про затримання понад двох сотень затриманих за чотири дні. Лише за останню добу поліція схопила зо півсотні протестувальників. Десятки потрапили до лікарні. Є поранені серед силовиків. Дотепер не можуть з'ясувати, де нині перебуває один із лідерів опозиції Зураб Джапаридзе.

Тим часом депутати Європарламенту звернулися до головної дипломатки ЄС Каї Каллас. У листі наголошують на порушеннях під час виборів та застосуванні сили проти протестувальників. Вимагають запровадити персональні санкції до всіх причетних, зокрема до проросійського олігарха Бідзіни Іванішвілі. Країни Балтії запровадять санкції проти організаторів розгону мітингувальників у Грузії, заявив очільник литовського МЗС Габріелюс Ландсбергіс. Естонія, Латвія та Литва вже домовилися спільно накласти обмеження.

Михайло Прудник, Ярослава Годзиневська, Нонна Стефанова, "5 канал"

Як повідомляв 5.ua, не жаліли нікого: у Тбілісі поліція силою розігнала протестувальників. Попри розгін, опозиція Грузії обіцяє не відступати.

Нагадаємо, Грузія відмовилася від переговорів щодо вступу до ЄС.

Читайте також: Після виборів у Грузії ЦВК присудила перемогу проросійській владі.

Дивіться також:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Попередній матеріал
На росії військами КНДР керують три генерали: у ГУР повідомили, де їх ховають
Наступний матеріал
Шольц оголосив нову військову допомогу: Німеччина посилить ЗСУ сучасним озброєнням
Loading...
Протест у Грузії біля парламенту – трансляція

Протест у Грузії біля парламенту – трансляція

У Тбілісі тисячі людей протестують через затримку вступу до ЄС – ЗМІ

У Тбілісі тисячі людей протестують через затримку вступу до ЄС – ЗМІ

Не жаліли нікого: у Тбілісі поліція силою розігнала протестувальників – відео

Не жаліли нікого: у Тбілісі поліція силою розігнала протестувальників – відео

Сльозогінний газ, димові шашки та водомети: силовики розганяють активістів у Тбілісі

Сльозогінний газ, димові шашки та водомети: силовики розганяють активістів у Тбілісі

Грузія відмовилася від курсу до ЄС: у Євросоюзі закликають провести нові вибори

Грузія відмовилася від курсу до ЄС: у Євросоюзі закликають провести нові вибори

Грузія припиняє переговори про вступ до ЄС до 2028 року – Кобахідзе

Грузія припиняє переговори про вступ до ЄС до 2028 року – Кобахідзе