Володимир Зеленський
Володимир Зеленський http://lt.ogo.ua/

Що французькі ЗМІ написали про зустріч Зеленського з Макроном

Читайте по-русски
Саме команда Зеленського виступила з ініціативою, запропонувавши французькій стороні зустріч, пише видання Le Monde

У п'ятницю, 12 квітня, президент Франції Еммануель Макрон по черзі зустрівся в Єлисейському палаці з обома кандидатами у президенти України – Володимиром Зеленським та Петром Порошенком. Для Зеленського це стало першим досвідом спілкування в ролі політика зі світовими лідерами. За інформацією французької газети Le Monde, про цю зустріч просив саме штаб лідера партії "Слуга народу". "Новое время" зробило добірку публікацій французьких ЗМІ про переговори Макрона із Зеленським.

  • Le Monde

У статті йдеться про те, що по обіді в п'ятницю, 12 квітня, бурхлива українська виборча кампанія перемістилася до Парижа, де двох кандидатів, які претендують на перемогу в другому турі президентських виборів, по черзі прийняв Еммануель Макрон у Єлисейському палаці. Зеленський, який посів (за підсумками голосування 31 березня – ред.) перше місце (30,24%), "відкрив бал" о 15:00, а наступним був його суперник Петро Порошенко (15,95%). 

За нашими даними, саме команда Зеленського виступила з ініціативою, запропонувавши французькій стороні цю зустріч з молодим кандидатом, який мріє бути "українським Макроном". Як пише видання, інтерес очевидний – продемонструвати в Україні свою близькість з популярним лідером, затвердити свій міжнародний статус, а також показати свою прихильність Заходу, оскільки його карикатурно зображують як креатуру, якою маніпулює Росія.

За інформацією видання Le Monde, спочатку Єлисейський палац вирішив не реагувати (на пропозицію штабу Зеленського – ред.). Коли ж Порошенко, своєю чергою, попросив про зустріч, Єлисейський палац дав добро, однак додав до порядку денного також зустріч із Зеленським, щоб не робити своїм фаворитом один з таборів. У Франції вважають, що команда Володимира Зеленського зосередилася саме на Парижі тому, що на думку самого кандидата, Берлін підтримує Порошенка.

  • AFP (Agence France-Presse)

Видання пише, що 53-річний Петро Порошенко, колишній міністр закордонних справ, робить акцент на своєму досвіді першої президентської каденції, відзначеної непростими переговорами про досягнення миру в Україні та знаковою угодою про зближення з Європейським Союзом. Він протиставляє ці досягнення недосвідченості свого опонента.

Зеленський, прихильники якого вважають його новим обличчям у політичному ландшафті, не організовував жодних передвиборчих мітингів і виступав в основному в соціальних мережах.

Адміністрація президента Франції, приймаючи його, дала привід для деякого роздратування з боку офіційного Києва.

"Це дуже неприємна і дивна ситуація", – повідомило AFP джерело в дипломатичних колах України. "Це ніби конкурс краси", – додало інше джерело.

І якщо адміністрація президента Франції визначила статус Зеленського як "кандидата, обраного до другого туру президентських виборів", то деякі спостерігачі вважають, що 41-річного актора сприймають всерйоз головним чином через його впевнений результат у першому турі: більш як 30% підтримки проти 16% у Петра Порошенка.

  • Le Figaro

Видання Le Figaro назвало зустріч Зеленського з Макроном хрещенням дипломатичним вогнем для шоумена,  критики якого сумніваються в його здатності керувати Україною, що переживає найважчу кризу за майже 30 років незалежності. Адже після приходу до влади прозахідних сил у 2014 році була анексія Кримського півострова Росією та збройний конфлікт із проросійськими сепаратистами на сході, в результаті якого загинуло майже 13 тис. осіб. 

Видання пише, що якщо прихильники Володимира Зеленського вважають його новим обличчям політичного ландшафту України, який відрізняється короткою пам'яттю, то противники критикують його за "розпливчастість" програми. Організація можливих дебатів напередодні другого туру стала предметом нескінченних суперечок між кандидатами. Після того як обидва погодилися провести їх на найбільшому стадіоні країни та пройти тестування на наркотики й алкоголь, кандидати продовжують оскаржувати деталі заходу. 

Попередній матеріал
Обладнана автоматизованою системою управління боєм: "Укроборонпром" створив нову БТР-3КШ – відео
Наступний матеріал
Друге життя для старовинних книг: як на Дніпропетровщині майстер відновлює раритети
Loading...