Дональд Трамп
Дональд Трамп G7 / Facebook

Сенат США обмежив військові повноваження Трампа – що відомо

  Читайте по-русски
  Автор документа сенатор-демократ заявив, що резолюція не спрямована проти Трампа, а є важливим підтвердженням влади Конгресу для оголошення війни

  Сенат США схвалив резолюцію, яка обмежує повноваження президента Дональда Трампа у використанні армії США проти Ірану. Про це повідомляє "Лівий берег" із посиланням на Reuters.

  Резолюцію підтримали 55 сенаторів, 45 представників верхньої палати Конгресу виступили проти. Водночас вісім республіканців приєдналися до демократів у голосуванні за резолюцію.

  Надалі резолюція буде скерована в палату представників Конгресу. Якщо її ухвалять, Трамп має намір використовувати право вето.

  Автор документа, сенатор-демократ Тім Кейн, а також інші прихильники резолюції заявляють, що резолюція не спрямована проти Трампа, а є важливим підтвердженням влади Конгресу для оголошення війни.

  Згідно з Конституцією США, оголошувати війну має право Конгрес, а не президент.

  При цьому за Трампом залишається право на застосування сили в разі, якщо від Ірану виходитиме загроза атаки на об'єкти або військових США. Також Трампу не забороняють використовувати силу проти терористів "Аль-Каїди" і їх прихильників. Однак главі Білого дому доведеться пояснювати Конгресу необхідність застосування силових заходів.

  Як повідомляв 5.UA, Трамп заклав до оборонного бюджету $760 млн на стримування Росії

  Попередній матеріал
  ЄС і Китай створили експертну групу: будуть обмінюватися інформацією про поширення коронавірусу – подробиці
  Наступний матеріал
  Презентація запуску "єМалятко": охорона Гончарука не пустила до пологового будинку журналістів "5 каналу"
  Loading...