Польща Україна
Польща Україна Фото naftogaz.com

Сейм Польщі зняв з порядку денного скандальний законопроект про "український націоналізм"

  Законопроект у такому вигляді викликав протести серед національних меншин Польщі

  У четвер, 15 грудня 2016 року, Сейм Польщі зняв з порядку денного розгляд законопроекту щодо пропагування комунізму, яким пропонувалося назвати тоталітарним устроєм "український націоналізм", що могло б призвести до необґрунтованого демонтажу багатьох українських пам'ятників. Напередодні цей пункт ще значився за номером 31 у графіку проведення засідання Сейму, а в четвер у першій половині дня його видалили з офіційної сторінки Сейму РП, передає "Укрінформ".

  "Українській і литовській сторонам вдалося переконати польських законодавців, що це питання недоцільно виносити на обговорення, оскільки це може призвести до непередбачуваних наслідків", – повідомило джерело "Укрінформу" у Варшаві.

  Водночас співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Польща Оксана Юринець на сторінці у Facebook подякувала послу України в Польщі Андрію Дещиці та своєму колезі по Верховній Раді Миколі Княжицькому за "непрості перемовини" у Варшаві у цій справі.

  "За результатами зустрічі колег із керівництвом Сейму законопроект, яким пропонувалося віднести український націоналізм до "інших тоталітарних устроїв", знято з розгляду сьогоднішнього засідання Сейму РП. І маршалок Сейму Марек Кухцінський, і віце-маршалок Ришард Терлецький погоджуються, що у такому вигляді документ не може бути підтриманий більшістю, оскільки тільки нашкодить українсько-польським, а також польсько-литовським (там така сама ситуація) взаєминам", – зазначила Юринець.

  Як передавало агентство, у проекті закону є визначення, що "тоталітарним устроєм вважається, зокрема, фашизм, німецький нацизм, український і литовський націоналізм, пруський, російський і німецький мілітаризм". Відтак особи, організації чи події, які символізують комунізм чи інший тоталітарний устрій, не "можуть вшановуватися чи пропагуватися пам'ятниками".

  Законопроект у такому вигляді викликав протести серед національних меншин Польщі і представників польських опозиційних партій. Під час обговорення цього питання на комісії з питань національних та етнічних меншин вони наголошували, що це може призвести до "війни з пам'ятниками". Польські експерти наголошували, що, наприклад, термін "український націоналізм" може трактуватися дуже широко. Відтак, це може призвести до абсурдних ініціатив демонтажу багатьох пам'ятників, включно з пам'ятником Тарасу Шевченку. Новий термін розгляду цього законопроекту поки що невідомий.

  Як повідомляв 5.ua, 12 грудня 2016 року в Польщі під час щорічного "Маршу орлят" лунали ганебні антиукраїнські гасла. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що антиукраїнські провокації у Польщі були усвідомленими і зробленими на камеру.

  Попередній матеріал
  Обама пригрозив Кремлю відповідними заходами через втручання у президентські вибори США
  Наступний матеріал
  НБУ визнав неплатоспроможним черговий банк
  Теги:
  Loading...
  Експерт назвав середні зарплати українців у Польщі

  Експерт назвав середні зарплати українців у Польщі

  Україна звернулася до МЗС Польщі через антиукраїнські провокації під час "Маршу орлят" – посол

  Україна звернулася до МЗС Польщі через антиукраїнські провокації під час "Маршу орлят" – посол

  "Common Challenge - 16": У Польщі стартують військові навчання ЛитПолУкрБриг

  "Common Challenge - 16": У Польщі стартують військові навчання ЛитПолУкрБриг

  З 23 грудня "Укрзалізниця" запускає швидкісний потяг до Польщі

  З 23 грудня "Укрзалізниця" запускає швидкісний потяг до Польщі

  Польща підтримує введення на Донбас поліцейської місії ОБСЄ - глава МЗС країни

  Польща підтримує введення на Донбас поліцейської місії ОБСЄ - глава МЗС країни

  5 канал - трансляція наживо