Лабораторія
Лабораторія 5 канал / Час. Підсумки тижня

Розвідка США отримала доступ до генетичних даних з лабораторії в Ухані

  Читайте по-русски
  Інформація може розкрити походження коронавірусу

  Розвідка США вивчає генетичні дані про віруси, якими займалися в лабораторії Уханьського інституту вірусології Китаю. Коли і як вдалося отримати цю інформацію, невідомо, але вона може розкрити походження коронавірусу. Про це повідомляє CNN.

  За даними журналістів, США отримали відомості про 22 тисячі вірусів, які вивчали в лабораторії Уханя. Зазначається, що ця інформація була видалена з інтернету китайськими чиновниками у вересні 2019 року. Крім того, Пекін раніше відмовився передати ці та інші необроблені відомості про ранні випадки коронавірусу Всесвітній організації охорони здоров'я та владі США.

  Інформацією про те, як і коли розвідка США могла отримати доступ до цих даних, американські журналісти не мають. Видання допускає, що це могло статися в результаті злому серверів, пов'язаних з дослідженнями в уханьській лабораторії.

  Співрозмовники телеканалу зазначають, що отриманий масив генетичних даних потребує ретельного аналізу. Після цього можна зробити висновок про те, чи стався витік коронавірусу з китайської лабораторії, чи патоген передався людині від тварин в дикій природі.

  Вивчення масиву генетичних даних ведеться за допомогою суперкомп'ютерів у лабораторіях міністерства енергетики США. Як зазначає телекомпанія, аналіз ускладнює те, що записи зроблені китайською мовою. Тому зараз йде пошук перекладачів, яким можна довіряти.

  Нагадаємо, раніше вчені Всесвітньої організації охорони здоров'я, які працювали чотири тижні в Ухані, повідомили, що COVID-19 міг почати своє поширення світом не з грудня 2019 року, а на два місяці раніше.

  Попередній матеріал
  СБУ затримала "чорних копачів": планували торгувати тротилом зі старих авіабомб
  Наступний матеріал
  Стало відомо, коли український криголам почне свою першу експедицію
  Loading...

  COVID-19 у світі: нові рекорди захворюваності у Бразилії та Британії

  Колишня працівниця наукового інституту зберігала в холодильнику небезпечні віруси, аби продати – ОГПУ

  У метро Києва знайшли більш як 10 тис. вірусів і бактерій – дослідження вчених

  Додаткове щеплення від коронавірусу, імовірно, доведеться робити регулярно – BioNTech

  Експерти ВООЗ назвали дату появи коронавірусу

  Китай блокує приїзд фахівців, які мають вивчити походження коронавірусу – ВООЗ