Лабораторні дослідження
Лабораторні дослідження dt.ua

Експерти ВООЗ назвали дату появи коронавірусу

  Читайте по-русски
  У провінції Хубей ще до початку пандемії було зафіксовано більш як 90 випадків, схожих на COVID-19, третина з цих хворих померла

  За попередніми висновками групи вчених Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка працювала чотири тижні в Ухані, COVID-19 міг почати своє поширення світом не з грудня 2019 року, а на два місяці раніше. Про це пише The Wall Street Journal.

  Експерти ВООЗ також наполягають на необхідності подальшого дослідження в центральному Китаї, щоб встановити, коли з'явилися перші пацієнти, які заразилися коронавірусом.

  "Більш як 90 осіб в центральному Китаї були госпіталізовані з симптомами, схожими на COVID-19, за два місяці до того, як нову коронавірусну інфекцію виявили в Ухані в кінці 2019 року", – такого висновку дійшли вчені з групи ВООЗ, яка завершила роботу в КНР.

  Дані про пацієнтів з пневмонією та іншими симптомами, схожими на COVID-19, група ВООЗ отримала від китайської влади. Це 92 випадки в 223 медичних закладах по всій провінції Хубей, де розташовний епіцентр спалаху місто Ухань. За словами чільника групи ВООЗ Пітера Бен Ембарека, приблизно третина з цих пацієнтів померла або відмовилася брати участь в тестах. Ще дві третини дали негативний результат в серологічних тестах, за допомогою яких шукають антитіла.

  "Цифри не так вже й важливі. Важливим є те, що ми справді не знаємо, наскільки надійні серологічні тести для виявлення антитіл до SARS-CoV-2 більш ніж через рік після зараження", – сказав Ембарек.

  Мікробіолог ВООЗ Фабіан Лендерц зазначив, що ймовірність знайти антитіла так пізно буде невелика. Голландський вірусолог з команди ВООЗ Маріон Купманс також повідомив, що рівень антитіл знижується, але в меншій мірі, у випадках тяжкої інфекції. На думку дослідників, підтвердження коронавірусу в жовтні 2019 року пояснили б випадки зараження в Європі і, можливо, в США в листопаді й грудні 2019 року.

  Дослідники з ВООЗ заявили, що вони наполягають на тому, щоб Пекін дозволив подальше тестування, аби визначити, чи поширювався новий вірус раніше, ніж про це стало відомо. Представники групи вважають, що потрібно провести тести на зразках крові, які були взяті восени 2019 року в провінції Хубей і сусідніх регіонах. На їхню думку, ці дослідження допоможуть встановити, коли насправді почав поширюватися коронавірус.

  Пекін стверджує, що у першого пацієнта з COVID-19, виявленого в Китаї, симптоми розвинулися 8 грудня 2019 року. Глава експертної групи по COVID-19 комітету охорони здоров'я КНР Лян Ванянь заявив, що китайські медики перевірили зразки крові на антитіла і вивчили медичні записи з 233 лікарень і клінік, але не знайшли доказів поширення коронавірусу навколо міста Ухань до початку грудня 2019 року. За його словами, до грудня не було ніяких відхилень у рівні смертності від пневмонії або інших захворювань.

  Нагадаємо, що новий штам коронавірусу, який спочатку зафіксували у Великій Британії, виявили вже у 86 країнах світу.

  Попередній матеріал
  Компанія Sinovac подала документи на реєстрацію вакцини від коронавірусу в Україні
  Наступний матеріал
  В Інституті нацпам'яті відреагували на рішення щодо проспекту Бандери: "Активність ОАСК дивує"
  Loading...

  Компанія Sinovac подала документи на реєстрацію вакцини від коронавірусу в Україні

  Південна Африка має намір продати або обміняти мільйон доз вакцини AstraZeneca

  За минулу добу в Україні виявили найбільшу з початку лютого кількість хворих на COVID-19

  ВООЗ рекомендує вакцину AstraZeneca для щеплення, зокрема і людям літнього віку

  Литва відмовиться від російської вакцини проти коронавірусу, навіть якщо її схвалить ЄС

  Проросійські канали Медведчука поширювали фейки про коронавірус – заступник міністра