Будівля ВООЗ, Женева, Швейцарія
Будівля ВООЗ, Женева, Швейцарія 5 канал / Час. Підсумки тижня

ВООЗ рекомендує вакцину AstraZeneca для щеплення, зокрема і людям літнього віку

Читайте по-русски
Уже найближчим часом ВООЗ планує затвердити препарат британсько-шведської компанії для екстреного використання

Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує вакцину AstraZeneca для щеплення людей літнього віку. Фахівці твердять: вона безпечна та ефективна навіть для тих, кому за 65.

Щеплення передбачає введення 2 доз. Експерти радять робити ін'єкцію з різницею у 8-12 тижнів для більшої дієвості. ВООЗ також рекомендує застосовувати препарат AstraZeneca і проти нових штамів коронавірусу та вакцинувати нею у Південній Африці. Саме там виявили одну з мутацій. Уже найближчим часом ВООЗ планує затвердити препарат британсько-шведської компанії для екстреного використання. Хоча всі результати клінічних досліджень очікують не раніше березня.

"Вакцина AstraZeneca ефективна від COVID-19 на 70%. Утім від південноафриканського штаму захищає лише на 22%. Тому ПАР призупинила щеплення цим препаратом. Низка європейських країн також відмовилися вводити AstraZeneca літнім людям через недостатню інформацію про дієвість для цієї вікової групи.

"Навіть якщо ефективність вакцини знизиться при серйозному перебігу хвороби, ми все одно рекомендуємо її для використання. Це ж саме стосується і випадків мутованого коронавірусу. Зважаючи на дані щодо безпечності та імунітету, ми рекомендуємо вакцину для всіх осіб, віком від 18 років. Це означає, що її можна вводити і тим, кому більше 65", – пояснив голова Стратегічної консультативної групи експертів ВООЗ з імунізації Алехандро Кравіото.

Нагадуємо, російської вакцини від коронавірусу в Україні не буде. Тепер офіційно. Відповідний указ підписав прем'єр-міністр Денис Шмигаль і постанову вже опублікували на Урядовому порталі.

Попередній матеріал
На Луганщині попрощалися з 23-річним українським захисником – як згадували юнака
Наступний матеріал
Третій день снігового колапсу в Києві: як комунальники та мешканці міста борються з негодою – включення
Loading...

Компанія Pfizer тимчасово скоротить поставки вакцини від COVID-19 до країн ЄС

Україна плететься у хвості: чергова європейська країна розпочинає вакцинацію від COVID-19

У ВООЗ повідомили, скільки країн уже розпочали вакцинацію від COVID-19

ВООЗ внесла вакцину Pfizer і BioNTech до списку препаратів для екстреного використання

Вакцинація від COVID-19: у світі зробили вже більш ніж 5 млн щеплень

Ляшко: Україна може отримати додаткові 8 млн доз вакцини від COVID-19