ZIK, "112 канал" та NewsOne
ZIK, "112 канал" та NewsOne 5 канал

Проросійські канали Медведчука поширювали фейки про коронавірус – заступник міністра

  Читайте по-русски
  Шевченко назвав правильним і ефективним запровадження санкцій щодо телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK

  У світі шириться величезна кількість інформації про коронавірус, і значна її частка вводить людей в оману, що потребує адекватної відповіді від владних структур. Як передає кореспондент "Укрінформу", про це сказав заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді".

  "Нещодавно ПРООН робило дуже цікаве дослідження в контексті нових повідомлень про коронавірус і оцінку стосовно того, які з цих повідомлень підпадають чи не підпадають під визначення дезінформації чи мізінформації. Лише за період від березня по листопада 2020 року було відстежено 30 млн повідомлень про коронавірус, із них визначено як такі, що містять дезінформацію, 250 тисяч. Це багато – як одна цифра, так і друга цифра є насправді величезною", – наголосив Шевченко.

  Водночас він додав, що дослідження, яке проводив NDI, показує: що більше людина відчуває, що вона перевантажена інформацією про коронавірус, тим гіршою є її здатність відрізняти правду від неправди. Тому в контексті інформування є надзвичайно важливими повідомлення, які люди отримують від влади, від надійних джерел, яким вони можуть довіряти і які навряд чи будуть вдаватись до маніпуляцій.

  "При цьому, за тим же дослідженням NDI, більшість джерел про коронавірус є приватними. Більше 70% ця інформація – з приватних джерел, близько 20% – ця інформація з державних джерел. Тому тут теж є важливі питання", – зауважив заступник міністра.

  Він зазначив, що, крім масштабних способів боротьби з дезінформацією, держава має протиставляти свої проактивні комунікації й адекватно реагувати.

  У цьому контексті Шевченко назвав правильним і ефективним запровадження санкцій щодо телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, які "поширювали російські дезінформаційні, маніпулятивні наративи".

  "Україна вчинила правильно, безперечно. Це було юридично зважене рішення, воно було на часі, і це також є боротьба з дезінформацією, зокрема в контексті коронавірусу. Тому що багато фейків на цю тему звучало саме з цих телеканалів", – зазначив Шевченко.

  Нагадаємо, що 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про застосування санкцій проти нардепа "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака та телеканалів, що йому належать. Відповідне рішення РНБО ухвалила також 2 лютого 2021 року.

  Рішення стало несподіванкою, особливо враховуючи те, що Зеленський ще у 2019-му запевняв, що поважає NewsOne, і обіцяв "нікого не закривати". Тепер рішення президента може оскаржити лише Верховний Суд.

  Попередній матеріал
  ДСНС попереджає про погіршення погодних умов та ожеледицю
  Наступний матеріал
  Литва відмовиться від російської вакцини проти коронавірусу, навіть якщо її схвалить ЄС
  Loading...

  У Латвії заблокували ще низку російських телеканалів

  Санкції проти каналів Медведчука: Верховний Суд отримав ще один позов

  Журналістів телеканалів Медведчука хочуть позбавити акредитації в усі держустанови країни – ЗМІ

  Санкції проти телеканалів Медведчука: чи доведе Україна, що вони фінансувалися з РФ

  Зеленський ввів санкції проти телеканалів Медведчука, щоб сподобатися Джо Байдену – Турчинов

  "Суспільство у 2018 році нас не підтримало": Турчинов про блокування телеканалів Медведчука