Ірина Геращенко, співголова фракції "Європейська Солідарність"
Ірина Геращенко, співголова фракції "Європейська Солідарність" 5 канал

Треба невідкладно розглянути два законопроєкти: про колаборантів та інформаційну безпеку – Геращенко

Читайте по-русски
Законопроєкти допоможуть виграти суди, де оскаржують блокування пропагандистських каналів, вважає співголова фракції "ЄС"

"Європейська солідарність" винесла на розгляд Верховної Ради законопроєкти щодо відповідальності за колабораціонізм та інформаційну безпеку держави, які допоможуть владі виграти бій за інформаційний простір в судах. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" сказала співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

"Це те рішення РНБО, яке ми підтримуємо і вважаємо, що це перша свідоме рішення нинішньої влади, спрямоване на те, щоб давати відсіч гібридним загрозам. Але викликає глибоке занепокоєння епізодичність цієї дії. Коли немає ідеї та ідеології, безумовно, це рішення базувалося на одному – падає рейтинг партії влади, і перетік відбувається саме в бік "ОПЗЖ", саме тому закрилися ці канали", – вважає депутатка.

"Ми якраз сьогодні підставили руку допомоги владній партії і Зеленському – сьогодні зареєстрували, підготували кілька важливих законопроєктів. Зокрема, це про відповідальність за колабораціонізм, яким пропонуємо розширити Кримінальний Кодекс статтями щодо відповідальності за колабораціонізм. І другий законопроєкт – щодо інформаційної безпеки, яким пропонуємо ввести відповідальність за заперечення факту російської агресії на Донбасі і в Криму, окупації і просування наративу про "громадянську війну". Ми закликаємо колег з фракцій "Слуги народу", "Батьківщини" та "Голосу" підписати ці законопроєкти і прийняти їх як першочергові", – зауважила співголова фракції "Євросолідарність".

"Для нас очевидно, що спроби просувати тут гібридні методи країни-агресора не зупиняться після закриття цих трьох телеканалів, і ми маємо дати спільну відсіч. Тут "Європейська солідарність" готова підставити плече і разом боротися за ці ключові для нас ідеологічні принципи – захист територіальної цілісності і суверенітету України", – сказала Геращенко.

Вона зазначила, що влада досі не продемонструвала подальшої стратегії боротьби з російськими гібридними загрозами, і тому запропоновані "ЄС" законопроєкти мають бути прийняті до розгляду ВР як першочергові.

"Вже зараз бачимо, що до Верховного Суду звертаються люди, які подають свої скарги і позови на це рішення Зеленського. Ми усвідомлюємо, що команда юристів, які мають серйозний вплив на українські суди і представляють, зокрема, і "ОПЗЖ", є досить сильною. Якщо команда Зеленського не хоче програти цей важливий бій за інформаційний простір, не варто дивитися на авторство законопроєкту", – пояснила вона.

Дивіться повний запис програми "Велика політика":

Як повідомляв 5.UA, 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про застосування санкцій проти нардепа "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака та телеканалів, що йому належать. Відповідне рішення РНБО ухвалила також 2 лютого 2021 року.

Рішення стало несподіванкою, особливо враховуючи, що Зеленський ще у 2019-му запевняв, що поважає NewsOne і обіцяв "нікого не закривати". Тепер рішення президента може оскаржити лише Верховний Суд.

Попри заяви представників "ОПЗЖ" про тиск на свободу слова, санкції вже підтримали в ЄС, Канаді та США. Також свою підтримку висловили Литва, Естонія та Велика Британія. Рішення схвалила і низка громадських організацій.

Після того, як провайдери та онлайн-сервіси один за одним заблокували канали "112 Україна", NewsOne, ZIK – їхня трансляція залишилася лише в YouTube. Утім Міністерство культури та інформполітики звернулося до відеохостингу щодо виконання санкцій РНБО.

Попередній матеріал
"Їх не хвилюють проблеми людей, вони вирішують тільки свої проблеми": депутат про дії влади за останні два роки
Наступний матеріал
Наступ на свободу слова: в Угорщині відмовили в ліцензії останній незалежній радіостанції
Loading...