Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

Порошенко представив законопроєкти щодо боротьби з російською пропагандою та колабораціонізмом

Читайте по-русски
Фракція пропонує внести зміни до Кримінального кодексу, які встановлюють жорстку відповідальність за співробітництво з країною-агресором

"Європейська солідарність" ініціює ухвалення низки нормативних актів, які спрямовані на боротьбу з російською пропагандою та протидію колабораціонізму. 

Порошенко також нагадав, що "Європейська солідарність" підтримала рішення РНБО щодо санкцій проти де-факто російських телеканалів. Однак цього кроку недостатньо, наголошують у "ЄС". 

Саме тому фракція пропонує внести зміни до Кримінального кодексу, які встановлюють жорстку відповідальність за умисне і добровільне співробітництво громадянина України з країною-агресором в інтересах країни-агресора і на шкоду національній безпеці України та її союзникам. 

"Мова не про тих, хто на окупованій території під загрозою для життя вимушений працювати в тих чи інших установах, лікарнях та школах. А йдеться найперше про тих, хто на контрольованій території проводить колабораційну роботу добровільно або за гроші. І має бути встановлена чітка кримінальна відповідальність як фізичних осіб, так і політичних партій, і громадських організацій, які проводять цю роботу, фінансуються країною-агресором і звітують перед нею", – пояснює Порошенко.

Також у "ЄС" підготували законопроект про посилення відповідальності за дії, пов’язані з поширенням ворожої пропаганди, який має перекрити всі лазівки для неї. 

"Перші кроки були здійснені нашою командою ще в 2014-2015 роках. Я хотів би наголосити, що саме мій підпис стоїть під рішенням про застосування санкцій щодо російських телеканалів. Ми зараз бачимо, що і Європейський Союз, зокрема Латвія, на цьому тижні прийняла відповідне рішення про заборону тих самих російських телеканалів, які не є засобами масової інформації і там працюють не журналісти. А є засобами пропаганди, і працюють там журналісти на кшталт Соловйова і Кісельова", – нагадав Порошенко.

Третій документ – це постанова Верховної Ради "Про невідкладні заходи для припинення практики політично вмотивованих переслідувань". За словами лідера "ЄС", постанова вимагає припинити політичні репресії проти добровольців, ветеранів, волонтерів, учасників Революції Гідності – зокрема, Андрія Антоненка, Яни Дугарь, Юлії Кузьменко, кіборга генерала Марченка, Софії Федини, Марусі Звіробій та інших. 

Порошенко закликав політичні сили, представлені у парламенті, крім "ОПЗЖ", підписатися  під законопроєктами і постановою. 

"Ми зараз звертаємося до всіх лідерів парламентських фракцій, крім "ОПЗЖ" як "п’ятої колони", з проханням виступити співавторами зазначених проєктів законів та постанови і продемонструвати українському народу, що за першим кроком ми готові зробити і другий, і третій. Щоб нарешті виступити єдиним фронтом проти російської агресії. Єдиним фронтом по захисту державних і національних інтересів України", – наголошує Порошенко.

"Для того щоб зупинити ту навалу, яка зараз просто перекочувала зі "112", NewsOne, Zik і намагається продертися до інших каналів та зробити беззмістовним цей перший і, на жаль, єдиний крок влади, який ми вітаємо", – нагадав п'ятий Президент. 

Політик наголосив: альтернативи державницькій стратегії не існує. "Чого хоче зараз український народ? Український народ хоче об’єднання всіх політичних сил навколо державницьких інтересів. Навколо захисту державності України, європейської і євроатлантичної інтеграції. Саме ці цілі сповідує наша політична сила", – резюмує Петро Порошенко.

Попередній матеріал
На Черкащині попрощалися з бійцем 28-ї бригади, який підірвався поблизу Новомихайлівки
Наступний матеріал
Бюджетники без зарплат, а дитячі садки можуть залишитися без світла та води – які наслідки скасування виборів у прифронтовій зоні
Loading...

Дубінський працював проти Порошенка з відома Офісу Зеленського – ЗМІ

"Справу" проти Порошенка, Обами і Байдена сфабрикували за вкидом російської "фабрики тролів" – адвокати

НАБУ закрило чергове провадження проти Петра Порошенка – включення з брифінгу адвокатів

Справи проти Петра Порошенка і далі розвалюються: брифінг адвокатів Іллі Новікова та Ігоря Голованя

"Суспільство у 2018 році нас не підтримало": Турчинов про блокування телеканалів Медведчука

Президент Литви закликав Зеленського продовжити курс на ЄС та НАТО, зафіксований у Конституції за ініціативи Порошенка