зарплата
зарплата Фото financio.ru

Бюджетники без зарплат, а дитячі садки можуть залишитися без світла та води – які наслідки скасування виборів у прифронтовій зоні

Читайте по-русски
Фінансування освіти та культури лягло на новостворені міськради, якої немає у Станиці

Другий місяць без зарплат. Наслідки скасування виборів відчули на собі бюджетники зі Станиці Луганської. Місцеву владу через загрозу обстрілів там не обрали, а військово-цивільну адміністрацію досі не запровадили. З 1 січня фінансування освіти та культури лягло на новостворені місцеві ради, якої у Станиці немає. Отже гроші є, а розпоряджатися ними нікому. Більше знає журналістка "5 каналу" Вікторія Ковальова.

Вчителька української Ганна Куценко розбирає з учнями відмінювання іменників. Попри те, що другий місяць не отримує зарплату, каже, діти ні в чому не винні і мають вчасно здобути знання.

"В січні не отримували зарплатні. Зазвичай ми отримуємо до 15-го аванс і десь так до 7-го отримуємо зарплатню. В січні цього не сталося. І в лютому, сьогодні вже 5-те, теж ні. Тому у всіх нас нині важкі часи", – каже вчителька Ганна Куценко.

По сусідству зі школою – дитсадок. Його вихователі теж без зарплат, а діти – без харчів. Договори на поставку молока і хліба закінчилися в січні. Нові укласти не можуть, як і на отримання житлово-комунальних послуг.

"Не укладають договір, і у зв’язку з цим можуть припинити фінансування світла, опалення, води, і наші діточки не зможуть відвідувати дошкільний заклад", – розповідає директорка дитсадка Любов Вахтерова.

Ще гірша ситуація в культурній галузі.

"Районний відділ культури ліквідовано. Людей не попередили про звільнення. І 80 працівників лишилися просто в повітрі. Відділ не існує, і ніхто не може дати відповідь, що робити з цими людьми", – каже голова Станично-Луганської профспілки працівників культури Алла Раєвська.

Проблеми розпочалися з 1 січня. Розподіляти гроші на школи, садочки та заклади культури – мали б новостворені місцеві ради з їхніми відділами фінансів, культури та освіти. Але їх так і не сформували – бо вибори на прифронтових територіях – не провели. Тож гроші виділяти нікому.

"Потрібно створити і зареєструвати відповідними чином фінансові органи, фінансові органи повинні розробити бюджети громад. Фінансовий орган повинен профінансувати орган управління закладами освіти, культури, спорту", – каже голова Станично-Луганської райадміністрації Юрій Золкін.

2015-го Станиця Луганська теж не обирала місцевих депутатів. Створити фінансовий відділ, який зможе стати розпорядником коштів, уповноважили районну раду, обрану ще 10 років тому.

"Відповідне рішення вони вже прийняли, але не реалізували його.Тому що орган потрібно створити. Когось призначити на керівника цього органу. Цей фінорган треба зареєструвати як юридичний орган, потім його зареєструвати в казначействі", – пояснює голова Станично-Луганської райадміністрації Юрій Золкін.

На все це потрібно кілька місяців. А борошна, з якого в дитсадках від січня мають самі пекти хліб, вистачить лише на пару тижнів. Крім того, заклади освіти, культури та спорту вже попередили про відключення від електрики та тепла за борги.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко представив законопроєкти щодо боротьби з російською пропагандою та колабораціонізмом
Наступний матеріал
У Києві активісти заблокували базу "озброєних тітушок" – на місці чергують правоохоронці
Loading...

На Донбасі відновили пропуск громадян через КПВВ "Станиця Луганська"

Шмигаль повідомив, коли КПВВ Станиця Луганська зможе відновити роботу

Пожежі на Луганщині: кількість жертв зросла до 11 осіб – що наразі відомо

Пожежа на Луганщині: які ймовірні причини називають – коментарі ДСНС та місцевих жителів

Пожежа на Луганщині: тимчасово припинено роботу КПВВ "Станиця Луганська"

Шахраї на КПВВ: як окупанти в "сірій зоні" виманюють гроші під час пандемії