Коронавірус в Китаї
Коронавірус в Китаї theguardian.com

Китай блокує приїзд фахівців, які мають вивчити походження коронавірусу – ВООЗ

Читайте по-русски
У ВООЗ повідомили, що розчаровані такою позицією китайського уряду

Китай досі не дає фахівцям ВООЗ вивчити походження коронавірусу SARS-Cov-2. Група міжнародних експертів та науковців уже 5 січня мала б вирушити до міста Ухань, звідки поширилася інфекція. Утім, попри домовленість із Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Пекін досі не надав дозволу, передає "5 канал".

У ВООЗ повідомили, що розчаровані такою позицією китайського уряду, адже вважають пріоритетом з'ясувати походження коронавірусу. В організації вкотре наголосили, що не прагнуть знайти країну-винуватця.

Натомість учені мають з'ясувати, де виник вірус і як передався людині. Для цього вивчатимуть медичні зразки, зібрані до пандемії, та досліджуватимуть ринок в Ухані.

"Я дуже розчарований діями китайського уряду. Адже двоє науковців уже на шляху до Уханя. Інші також мали б вирушити. Утім в останню хвилину дізналися, що не мають ані дозволу, ані віз. Всесвітня організація охорони здоров'я чітко пояснила: ця місія для нас пріоритетна. Ми прагнемо розпочати розслідування якнайшвидше", – заявив голова ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Нагадаємо, раніше у Китаї засекретили дослідження про походження COVID-19, а також схвалили використання власної вакцини.

Попередній матеріал
У МОЗ пояснили, чому виступають проти перенесення посиленого карантину
Наступний матеріал
Уже 13 країн ЄС закликають Єврокомісію поділитися з Україною вакцинами
Loading...