Дональд Туск
Дональд Туск zn.ua

Туска допитали щодо співпраці польської контррозвідки з ФСБ Росії

  Проведення допиту Дональд Туск назвав "елементом політичного цькування"

  У середу, 19 квітня, екс-прем'єр Польщі та чинний голова Європейської ради Дональд Туск давав свідчення у справі про співпрацю Служби військової контррозвідки Польщі з ФСБ Росії. Сам Туск свій допит пояснює політичними причинами, передає "Польське радіо".

  "Я став би винятком, якби сказав, що в цій справі все чесно, і що немає політичних емоцій і політичного настрою. Це елемент політичного цькування, і її автори цього не приховують", – підкреслив екс-прем'єр Польщі.

  Крім того, він додав: "Покажу тільки найліпші наміри до тих пір, поки у мене буде враження, що мова йде про з'ясовування справи, то я буду у розпорядженні. Але якщо все перетвориться у процес, що може зашкодити його роботі (на посаді голови Європейської ради), то я скористаюся своїм імунітетом".

  Також Туск заявив – якщо співпраця Служби військової контррозвідки з російською ФСБ почалася ще 2010 року, то він про це не знав і згоди на це не давав.

  Як стало відомо, Дональд Туск свідчив в Окружній прокуратурі Варшави. Предметом розслідування польських правоохоронців є "зловживання службовими повноваженнями співробітниками Служби військової контррозвідки". 

  Нагадаємо, напередодні стало відомо, що польська контррозвідка підготувала надсекретну заяву щодо Смоленської катастрофи. У заяві йшлося про співпрацю Служби військової контррозвідки з ФСБ РФ. 

  Як відомо, на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед яких було президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі, громадські активісти.

  Попередній матеріал
  Визнання російської агресії на міжнародному рівні буде одним із найбільших успіхів України – Гопко
  Наступний матеріал
  Розгляд Міжнародним судом ООН позову України проти РФ може змінити "Мінський формат" – Безсмертний
  Loading...

  "Вибух, що знищив літак": Польське слідство виявило нові приголомшливі факти щодо Смоленської катастрофи

  У прокуратурі Польщі заявили, що в РФ свідомо спровокували Смоленську катастрофу

  Польща подасть скаргу до Гаазького трибуналу проти РФ у справі Смоленської катастрофи