Друга Світова війна була найкровопролитнішою для українців, адже саме на території нашої держави точилися запеклі бої. Чого ми не знаємо про трагічну сторінку історії і "чиї ж діди" воювали? Відповіді на ці запитання шукали під час дискусії, на яку зібралися історики, науковці та військові. Проаналізували, зокрема, внесок України у Другу світову війну та які уроки українці мають вивчити, проводячи паралелі з подіями 80-річної давнини. Більше розповість кореспондентка "5 каналу" Лідія Середюк.
Сьогодні під час дискусії заявили, що Друга світова війна для українців – це величезні людські втрати та масштабні руйнування. Щонайменше 3,5 мільйони українців із загальної кількості мобілізованих до лав Червоної армії загинули. У той же час точної інформації щодо загиблих та постраждалих серед цивільних немає.
Окрім того, історики відзначили і наслідки безкарності радянських воєнних злочинців. Вони зазначають, що цей процес запустився ще з Другої світової війни. І паралель можна провести з російсько-українською війною, адже рашисти відчувають себе безкарними. На думку істориків, через те, що росіян вчасно не покарали, вони сприйняли це як слабкість світу.
Лідія Середюк, "5 канал"
Більше про це дивіться у відео:
Читайте також: "Ленд-ліз" у Другій світовій – і тепер: що змінилося і чи справді у війні це – панацея
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
електронне голосування парламенту не потрібне – доведено війною – Осадчук.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.