rbc.ua

Росія накинулась на Керрі, який звинуватив її у військових злочинах в Алеппо

  Російське МЗС різко відреагувало на заяву держсекретаря США Джона Керрі про військові злочини Росії і режиму Асада в Сирії, зокрема, під час бомбардування кварталів з мирними мешканцями в Алеппо

  Держсекретар США Джон Керрі заявив у п'ятницю про необхідність притягнення сирійського і російського урядів до розслідування через військові злочини за напади на цивільне населення в Сирії. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на The Washington Post.

  Виступаючи у Вашингтоні разом з міністром закордонних справ Франції Жаном Еро, Керрі заявив, що Росія і Сирія мала "цілеспрямовану стратегію залякування цивільного населення та знищення тих, хто перебував на шляху їхніх військових цілей".

  Держсекретар зазначив, що сили Асада за підтримки РФ за ніч розбомбили лікарню, вбивши 20 людей та поранивши близько сотні.

  Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков назвав заяви Керрі "неприйнятними судженнями". Він повторив звинувачення Москви, що Вашингтон не виконав угоди між США і РФ про припинення бойових дій, досягнутої минулого місяця та припиненої внаслідок бомбардування Асадом і Росією східної частини міста Алеппо.

  Речник російського МЗС Марія Захарова назвала заяву "пропагандою". Вона пообіцяла "дуже серйозні правові наслідки" за термін "військові злочини" і сказала, що Керрі використовував його "з метою ескалації ситуації."

  Між тим, зазначає видання, не тільки США, а й Англія і Франція раніше заявляли про військові злочини російських і сирійських військових в Алеппо, а Джон Керрі ще минулого тижня назвав це порушенням міжнародного права.

  Попередній матеріал
  У МВФ назвали ключову умову для подальшої підтримки України
  Наступний матеріал
  Анонс прямих трансляцій на 5.ua

  Цивільні сирійського Алеппо "перебувають у справжньому пеклі" – ООН

  Російська авіація бочковими бомбами завдала ударів по лікарні в Алеппо

  "Лікарі без кордонів": Схід Алеппо - гігантська зона смерті

  Керрі: США припинять співпрацю з Росією, якщо наступ в Алеппо триватиме