rbc.ua

Керрі: США припинять співпрацю з Росією, якщо наступ в Алеппо триватиме

  Державний секретар США Джон Керрі погрожує припинити співпрацю з Росією, якщо та не зупинить наступ урядових військ в Алеппо

  Державний секретар США Джон Керрі у середу, 28 вересня, попередив у телефонній розмові міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, що Вашингтон перерве переговори щодо Сирії, якщо Москва не припинить наступ сирійських урядових військ на місто Алеппо, повідомляє видання Deutsche Welle.

  Керрі поінформував Лаврова, що "США готові до припинення двосторонньої співпраці з Росією щодо Сирії, якщо Росія не вживе негайних заходів для зупинення наступу в Алеппо та відновлення режиму припинення вогню", - повідомив речник Державного департаменту Джон Кірбі. Він також заявив, що Вашингтон покладає на Москву відповідальність за ситуацію в Алеппо, зокрема використання запалювальних бомб у міському середовищі.

  Наступ урядових сил на Алеппо відбувається на тлі інтенсивних бомбардувань міста сирійською і російською авіацією протягом останніх кількох днів, унаслідок яких загинули більше сотні мирних жителів. За даними розташованого в Лондоні Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, більше 165 осіб стали жертвами бомбардувань з моменту оголошення урядом Сирії про наступ на повстанців минулого тижня.

  Як повідомляє "Інтерфакс-Україна" Генеральний секретар ООН заявив, що ті, хто застосовують "ще більш руйнівну зброю" в Сирії, здійснюють військовий злочин. За його словами, ситуація в сирійському місті Алеппо - "гірше ніж у кривавій бані".

  Раніше міжнародна організація "Лікарі без кордонів" (MSF) повідомила, що за останній тиждень до лікарень східних кварталів Алеппо були доставлені понад 270 загиблих і понад 800 поранених.

  Попередній матеріал
  Опанувати нову тактику: на Житомирщині стартували масштабні навчання резервістів
  Наступний матеріал
  Перемир'я у Зайцевому: майже щодня у нас "трьохсоті"

  Жертвами авіаударів сирійської армії в Алеппо стали понад 90 людей

  В Алеппо внаслідок авіаудару загинули 45 людей