5.ua

Росія бойкотувала неформальне засідання Радбезу ООН по АР Крим

  Росія відмовилась брати участь у неформальному засіданні Ради Безпеки ООН з питань дотримання прав людини і свободи преси в Криму, яке відбулося у понеділок.

  Як повідомила прес-служба ООН, російська делегація заявила, що "категорично відмовляється асоціювати з Радою Безпеки "пропагандистське шоу із запрошенням одіозних фігур", яке організовує сьогодні Литва, і буде ігнорувати цю зустріч.

  В Росії заявляють, що "така сходка свідомо не може дати об'єктивної інформації про ситуацію в Криму - одному з суб'єктів Російської Федерації".

  Засідання пройшло в рамках так званої "формули Аррії" , що дозволяє проводити в приватному порядку відвертий обмін думками з участю осіб, яких, на думку члена або членів Радбезу, що пропонують провести зустріч, було б корисно заслухати.

  За підсумками засідання постійний представник Литви в Раді Безпеки Рита Казрагіене заявила, що представники кримських ЗМІ піддаються переслідуванням, а населення півострову виявилося у владі потужної пропаганди. На її думку, зустріч стала вкрай важливою, оскільки дозволила зацікавленим сторонам отримати інформацію з перших рук.

  На засіданні ООН були присутні депутат Верховної Ради, колишній голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джамілєв і українська журналістка Валентина Самар.

  Фото: russiapost.su

  Попередній матеріал
  На Чернігівщині підприємці налагодили виготовлення бойового спорядження для армії
  Наступний матеріал
  Сьогодні країни-члени НАТО обговорять ситуацію в Україні