5.ua

Сьогодні країни-члени НАТО обговорять ситуацію в Україні

  З обговорення ситуації в Україні - почнуть сьогоднішнє засідання міністри закордонних справ держав-членів НАТО у Брюсселі. Також в контексті цього питання - говоритимуть і про Росію.

  Зокрема, на порядку денному - заходи для демонстрації підтримки України та її територіальної цілісності. Про таке повідомляє видання “ЄС-плюс” з посиланням на власні джерела. За їхніми даними, НАТО готовий допомогти в посиленні обороноспроможності України - якщо про це попросить офіційний Київ.

  Також предметом обговорення будуть підтримка України і санкції проти Росії. Так, про плани ухвалення додаткових заходів підтримки України й запровадження нових обмежень проти Росії через окупацію Криму ще минулого тижня в Брюсселі заявив президент США Барак Обама. На цьому, за його словами, наполягатиме, зокрема, американська делегація. Підтвердив таку позицію Вашингтона і постійний представник США в НАТО Даг Лут.

  Першого квітня в рамках саміту міністрів закордонних справ країн-членів Північно-атлантичного альянсу відбудеться й засідання комісії НАТО-Україна. Під час неї сторони обговорять підтримку, яку блок може надати Києву вже найближчим часом. Розпочнуться й перемовини щодо створення Альянсом механізму допомоги державам, які не є членами НАТО, але звернуться до нього за підтримкою. Остаточне рішення щодо запровадження такої процедури блок планує ухвалити до червня.

  Олександр Войтко

  Попередній матеріал
  Росія бойкотувала неформальне засідання Радбезу ООН по АР Крим
  Наступний матеріал
  Українську бронетехніку вивозять з Криму