Рішення США не запроваджувати санкції проти "Північного потоку-2" можуть переглянути. Із такою заявою виступив державний секретар Ентоні Блінкен на слуханнях у Сенаті.
За його словами, нині трубопровід прокладений на понад 90%. Тож завадити його завершенню майже неможливо. Однак є різниця побудувати газогін і почати його використовувати, наголосив держсекретар США. І зауважив, що Вашингтон працюватиме над пом'якшенням негативних наслідків від цього проєкту. Зокрема, Сполучені Штати вже обговорюють із Німеччиною дії на випадок, якщо Росія посилить тиск на Україну через газове питання.
"Завершення будівництва "Північного потоку-2" – це вже реальність. Наше завдання полягає в тому, щоби підтримати Україну та всі інші держави, чиї інтереси може підірвати цей проєкт. Це, зокрема, і наші. Ми працюємо з партнерами в Німеччині, щоби пом'якшити будь-які потенційні наслідки від запуску цього газогону. Чекаємо конкретних результатів: компенсації для України і неможливість використання Росією власного газу як зброї", – сказав Блінкен.
Нагадаємо, що в понеділок у розмові з Володимиром Зеленським Джо Байден заявив, що є противником завершення будівництва "Північного потоку-2". Водночас до цього Сполучені Штати відмовилися від санкцій щодо проєкту, щоби не псувати відносини з європейськими партнерами. Прокладати газогін, який постачатиме російське блакитне паливо до Німеччини в обхід Польщі та України, розпочали ще 2018-го. Однак через американські санкції роботи не раз призупиняли.