Іванна Климпуш-Цинцадзе
Іванна Климпуш-Цинцадзе eurosolidarity.org

"Намагаються скласти протокол в обхід закону": Климпуш-Цинцадзе відповіла на звинувачення НАЗК на свою адресу

  Читайте по-русски
  Нардепка наголосила, що в той самий час НАЗК не розслідує численні факти реальної корупції чинної влади

  Нардепка від "ЄС" Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що НАЗК намагається безпідставно звинуватити її в порушенні антикорупційного законодавства. Про це сама політикиня повідомила у Facebook.

  "31 травня о 7 годині вечора НАЗК надіслало мені листа з проханням прийти до них того ж дня ознайомитися з… протоколом про адмінпорушення", – зазначила представниця "ЄС".

  "Порушення" полягає в тому, що в останні дні своєї роботи в уряді в 2019-му я у свій вихідний день літала на конференцію в Одесу, куди мене запросили спікеркою. Організатори, як зазвичай, і як і іншим спікерам, оплатили дорогу. Так от оплату проїзду НАЗК вважає… "подарунком", який я нібито отримала в порушення заборон, передбачених антикорупційним законодавством. Це тягне за собою штраф від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян із конфіскацією подарунка (цікаво, як будуть забирати переліт?)" – додала нардепка.

  Депутатка, яка є головою комітету ВР з питань інтеграції України до Євросоюзу, пояснила, що 26 серпня 2019 року (у вихідний понеділок після Дня Незалежності) вона на запрошення громадської організації полетіла в Одесу просувати ідеї європейської та євроатлантичної інтеграції, при цьому жодної копійки державних коштів на її подорож витрачено не було.

  Крім цього, голова комітету наголосила, що в той самий час НАЗК не розслідує численні факти реальної корупції чинної влади.

  "Цікава боротьба з корупцією, якщо НАЗК не бачить мільярдних корупційних схем, чи явних випадків конфлікту інтересів, а фокусується на перельоті громадянки Климпуш-Цинцадзе в Одесу і назад, з метою виступу на тему євроінтеграції України, на заході, організованому громадськими організаціями", – акцентувала вона.

  "Виходить, що тепер заборонено організаторам покривати витрати на участь спікерів у їхніх заходах? У НАЗК вирішили дискредитувати ще й участь у заходах, які організовують громадські організації на підтримку реформ? Чи, може, думають, що таким чином я перестану працювати на державу?" – цікавиться депутатка.

  "Карати за роботу на державу – огидно і підло. Якщо хтось сподівається, що цим змусять мене припинити відстоювати національні інтереси України, то вони дуже помиляються", – наголосила представниця "ЄС".

  Вона додала, що НАЗК намагається скласти протокол щодо неї в обхід закону… Адже за наявності підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, закон дозволяє це зробити протягом пів року.

  "Цей строк вже давно сплив (переписка з НАЗК з цього приводу триває майже рік)", – уточнює політикиня.

  "Чому НАЗК просуває цей сумнівний кейс зараз, коли строки спливли, витрачаючи при цьому кошти платників податків? Демонструє формальний підхід чи намагається "нарити" на мене хоч щось, ігноруючи закон?" – наголошує нардепка.

  Попередній матеріал
  Рішення США не запроваджувати санкції проти "Північного потоку-2" можуть переглянути – Блінкен
  Наступний матеріал
  У МЗС України заявили, що РФ використовувала Договір про відкрите небо для легітимізації захоплення Криму
  Loading...