Літак
Літак Shutterstock

У МЗС України заявили, що РФ використовувала Договір про відкрите небо для легітимізації захоплення Криму

  Читайте по-русски
  Україна засудила вихід РФ із Договору про відкрите небо, який та 2014-го використовувала для легітимізації захоплення Криму

  Україна засуджує вихід Росії з Договору про відкрите небо (ДВН), а також повідомляє, що він використовувався нею для легітимізації захоплення Криму 2014 року. Про це повідомила пресслужба МЗС України.

  "Замість побудови та покращення транспарентності, передбачуваності та довіри між всіма державами-учасницями, ДВН був використаний Москвою як засіб для легітимації результатів агресії та окупації українського Криму. Тому саме Росія несе відповідальність за триваючу руйнацію режиму "відкритого неба" та ерозію міжнародної архітектури контролю над озброєнням", – мовиться в заяві.

  У МЗС наголосили, що вихід Росії з Договору про відкрите небо не є несподіваним для України та інших держав-учасниць.

  "Через руйнацію режимів контролю над озброєннями Росія створювала умови для прихованої підготовки раптових збройних агресій проти Грузії та України. Цей агресивний експансіоністський курс Росія продовжує і до цього часу. Зокрема, Росія припинила добросовісне виконання зобов'язань за ДВН та почала його грубо порушувати ще у 2008-2010 роках, здійснивши агресію проти Грузії. Унаслідок агресії частина окупованих грузинських територій була de-facto вилучена із зони застосування ДВН", – заявили у МЗС.

  Як повідомляв 5.UA, на початку тижня президент Росії Володимир Путін підписав закон, який офіційно закріплює вихід Росії з міжнародного договору, що дозволяє країнам збирати інформацію про збройні сили один одного в цілях підвищення прозорості, після виходу США з цієї угоди наприкінці минулого року. США вирішили не відновлювати співпрацю з Росією в межах Договору про відкрите небо. 

  Попередній матеріал
  "Намагаються скласти протокол в обхід закону": Климпуш-Цинцадзе відповіла на звинувачення НАЗК на свою адресу
  Наступний матеріал
  Столичні митники перехопили понад 60 діамантів, що поштою надіслали зі США
  Loading...