Орхідея-примара
Орхідея-примара 5 канал

Рідкісна квітка зацвіла у Британії: історія орхідеї-примари та чим вона унікальна

Читайте по-русски
Такий вид орхідей можна знайти лише в цьому американському штаті, а також на Кубі

Унікальна орхідея-примара розцвіла у Великій Британії. До Королівських ботанічних садів її передали зі США. Саме американські науковці змогли культивувати рідкісну квітку. І дали змогу прижитися їй у ботанічних садах, а не лише у дикій природі. Чим особлива орхідея-привид та її цвітіння – розповість кореспондентка "5 каналу" Нонна Стефанова.

"Цвіте вперше у Великій Британії!" Саме такі таблички стоять біля рідкісної квітки – орхідеї-примари з Флориди. Такий вид орхідей можна знайти лише в цьому американському штаті, а також на Кубі. Лише близько 2000 рослин, стверджують науковці. Ростуть вони у неприступних місцях або ж у заповідниках і поступово вимирають. Але науковцям вдалося зробити крок до порятунку і повернути привидів у реальність.

"Цей вид орхідей відомий лише в американській Флориді та на Кубі. І збирати ці рослини в природі заборонено. Але декілька років тому наші колеги з Університету Флориди отримали дозвіл на запилення двох квіток. І отримали насіння, яке потім зібрали та пророщували за допомогою спеціальних методів. А потім, поступово, ці рослини досягли розміру, придатного для цвітіння. Тепер ми хочемо розповісти позитивну історію збереження видів. Коли ви працюєте разом, то насправді можете досягти позитивних результатів", – розповів провідний науковець Королівських ботанічних садів у "К'ю" Майкл Фей.

Читайте також: Попри постійні обстріли вирощують квіти і стрижуть газони: як виживають люди у прифронтовому Степногірську – сюжет.

Шлях орхідеї-примари з Флориди до Лондона – тривав декілька років. У 2014-му Університет Флориди передав її для розсади в університет Чикаго. А там велися переговори із королівськими ботанічними садами, аби передати у Лондон таку орхідею, яка розквітне саме під час виставки квітів у Челсі. Попри всі зусилля науковців на виставці цього не сталося. Натомість – квітка зацвіла в оранжереї Принцеси Вельської – так називаються славетні зимові сади у "К’ю".

"Така радість – спостерігати за квітучою орхідеєю-примарою з Флориди тут, у садах "К’ю". Така співпраця є надзвичайно важливою з наукового погляду, для захисту рідкісних і зникаючих видів у цілому світі, особливо таких, як рідкісні орхідеї. Це схоже на канарку у вугільній шахті. Якщо ці види рослин – під загрозою, ми відчуваємо, що наше повітря і вода також під загрозою", – пояснив засновник і голова Товариства збереження орхідей у Челсі Джон Парк Райт IV.

Дивіться також відео: Найбільше в Європі поле диких орхідей розквітло на Миколаївщині.

Орхідея-примара, або ж "Дендрофілакс лінденій" отримала таку назву завдяки особливій будові. Вона не має листя, а її квітконоси і коріння зливаються з корою дерева, на якому росте орхідея. Тож цвіт з'являється наче нізвідки, на відміну від орхідей інших видів, що цвітуть між листя на квітконосах. Саме тому цю орхідею і назвали примарою. Часом її називають і орхідея жабка, через будову нижніх пелюсток, схожих на лапки жаби. На цю квітку часто полюють браконьєри.

"Я щойно розповідала про чоловіка, схибленого на орхідеях, який постійно відвідував заповідник і шукав орхідею-примару. А ми прилетіли сюди після круїзу, пішли в готельний номер, увімкнули телевізор, щоб подивитися новини. І перша новина була орхідею-привида у садах "К’ю". І ось ми тут", – поділилася туристка з Флориди Мері Елен Бадні.

Основною причиною зникнення орхідеї-примари у дикій природі називають діяльність людини. зокрема – вирубування лісів та зелених насаджень. Можливість розводити цю квітку у ботанічних садах – науковців розцінюють як вагомий крок до збереження виду.

Нонна Стефанова, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Канада підписала декларацію на підтримку членства України в НАТО
Наступний матеріал
Божественна літургія у дев'яту неділю після П'ятидесятниці за участі Митрополита Епіфанія – трансляція
Loading...
"Не можна занепадати": дружина захисника "Азовсталі" відкрила квітковий магазин у Львові

"Не можна занепадати": дружина захисника "Азовсталі" відкрила квітковий магазин у Львові

Із трояндами та солодощами: у Дніпрі відсвяткували міжнародний день хіджаба

Із трояндами та солодощами: у Дніпрі відсвяткували міжнародний день хіджаба

Як обрізати троянди флорибунда на зиму – поради фахівців

Як обрізати троянди флорибунда на зиму – поради фахівців