Сезон милування цвітом сакури - у розпалі в Японії. Дерева – цвітуть, а сотні туристів приїжджають насолодитися цим видовищем. Окрім Японії – сакуру висаджують і в інших країнах світу. Але не скрізь вона розцвітає одночасно з японською. Так, у Великій Британії сезон цвітіння затримується через холодну погоду. Детальніше – у сюжеті "5 каналу".
Милування сакурою або ж "ханамі" – національна японська традиція, яку з радістю підхопили мільйони людей із цілого світу. Символічний початок цього неофіційного свята – це день, коли квіти розпускаються на деревах у храмі Ясукуні в Токіо.Туристи з’їжджаються не лише в японську столицю, а й у ті префектури, де сакура починає цвісти найраніше і найпишніше.
"Я був у захваті, коли проходив митницю і нарешті опинився в Японії. Щоправда, нам трохи не поталанило – цього тижня кілька днів дощитиме. Але пощастило, що бодай кілька днів ми зможемо милуватися квітами", – каже турист з Китаю Дзюань Жвей.
"Чекаю, аби побачити ще більше квітучих дерев. Ми почали милуватися ними лише сьогодні, а далі – ще більше місць для споглядання", – розповідає китаянка, яка живе у Токіо Хва Сяжу.
Місця, де квітнуть сакури – спеціально облаштовують і підсвічують, аби деревами можна було милуватися і в темну пору. Цвітуть одночасно – тисячі дерев, десятки видів. Час цвітіння нетривалий, трохи більше тижня. І скорочується у вітряну погоду. Для японців цвітіння сакури – національний символ і гордість. На честь цього дійства навіть називають домашніх улюбленців.
"Ми взяли цього пса в родину 28 березня, два роки тому. Це був такий чудовий день, сакури стояли у повноквітті, як сьогодні. Тож ми назвали її Сакура", – каже жителька Токіо Масумі Ямамото.
Кінець березня і початок квітня – час цвітіння сакур і в інших країнах світу. Щоправда погода – вносить свої корективи у туристичний календар. Через холодні весняні дні у Великій Британії – цвітіння сакури затримується, проте ненадовго.
"Тривалість світлового дня впливає на цвітіння сакури, але температура – ключовий момент. Весна давно асоціюється з оновленням і відродженням. І я почуваюся щасливішим, знаючи, що попереду яскраві, світлі дні!" – розповідає представник королівського садівничого товариства Лі Гант.
У багатьох країнах світу сакури садять у тематичних парках, як от у Києві, в парку Кіото. Тут висаджена одна з найдовших у світі алей сакур, де вже скоро розквітнуть понад три з половиною сотні дерев.
Нонна Стефанова, "5 канал"
Читайте також: "Тюльпани перемоги": в Ужгороді висадили квіти від благодійників із Нідерландів
Дивіться також відео: "Квіти допомагають їх знешкодити": черкаська майстриня прикрашає гільзи народними візерунками
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.