Сенат США
Сенат США Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США via Facebook

Протидія агресії РФ у Чорному морі: Комітет Сенату США затвердив резолюцію

Читайте по-русски
Сенатори закликають союзників і партнерів у Європі відмовити кораблям російських ВМС у заходженні до їхніх портів

Резолюцію, яка закликає забезпечити свободу навігації у Чорному морі та підтримує скасування газопроводу "Північний потік-2", затвердив Комітет із закордонних справ Сенату США. Про це повідомило у Facebook Посольство України у США.

"У документі, співавторами якого стали біля семи десятків сенаторів від Демократичної й Республіканської партій, законодавці наполегливо закликають Президента США скористатися положеннями закону про бюджет США на потреби національної оборони для посилення потенціалу Збройних Сил України та надати через відповідні програми Державного департаменту і Пентагону додаткову безпекову підтримку нашій державі, особливо з метою зміцнення морських спроможностей України попереджувати та відбивати подальшу російську агресію", – йдеться у тексті повідомлення.

Слід зазначити, що сенатори закликають Президента США до невідкладного проведення спільної з американськими союзниками операції для забезпечення свободи навігації в Чорному морі з метою демонстрації підтримки міжнародно визнаних кордонів, двосторонніх домовленостей та принципу безпечного проходження суден Керченською протокою й Азовським морем.

Крім того, законодавці також звертаються до НАТО із закликом посилити присутність та спроможності Альянсу у Чорному морі, у тому числі щодо моніторингу ситуації на морі та берегової оборони.

Окремо сенатори закликають союзників і партнерів у Європі відмовити кораблям російських ВМС у заходженні в їхні порти для поповнення запасів та дозаправки.

"У документі наголошується на тому, що санкції проти РФ, які є безпосереднім наслідком дій влади цієї країни, залишатимуться чинними та посилюватимуться, доки російська поведінка належним чином не зміниться", – зазначили в посольстві.

Також сенатори вітають і підтримують резолюцію Європейського парламенту від 12 грудня 2018 р., яка засуджує російські агресію в Керченській протоці та закликає до скасування "Північного потоку-2" через його загрозу енергетичній безпеці Європи.

Попередній матеріал
Ситуація на Сході: українські захисники знищили ворожу БМП та двох окупантів
Наступний матеріал
"На зміну формату мають дати згоду 4 сторони": Суспільне готове провести дебати на "Олімпійському" за однієї умови (ОНОВЛЕНО)
Loading...

Столтенберг у Конгресі США назвав Росію "однією з безпрецедентних загроз"

Американські військові подарували дітям Краковецького інтернату справжню міні-ферму

США готують санкції для 5-ти російських банків – The New York Post

Американські спостерігачі дали оцінку виборам в Україні – подробиці

Діє у важкопрохідних місцях: у США представили робота Grizzly для американських військових

У Сан-Франциско закрилася остання дільниця на виборах президента