Першу річницю революції відзначають у Єгипті

  Першу річницю революції відзначають у Єгипті. На площі Тахрір - відбувається масштабна демонстрація. Люди згадують події, що призвели до повалення Хосні Мубарака і підбивають підсумки року під керівництвом нової влади. На честь свята тимчасовий військовий уряд скасував у країні надзвичайний стан. Втім, люди все одно прагнуть, щоби владу негайно передали цивільним.
  На каїрській площі Тахрір знову велелюдно. Річницю революції люди зустрічають - новими протестами. Над натовпом державні прапори та плакати із зображеннями колишнього президента Хосні Мубарака  та його підлеглих у зашморгах. Перших осіб колишнього режиму вимагають - покарати за придушення заворушень. Втім, і від нових керівників єгиптяни не в захваті. Військових звинувачують у корупції і закликають негайно передати владу цивільним.

  Іман Ель Сайєд, протестувальник: "Вища рада збройних сил має негайно передати владу цивільним політикам. Ми усі сподіваємося, що у держави буде компетентний президент, який зможе забезпечити процвітання Єгипту та добробут його громадян".

  Щоби заспокоїти протестні настрої єгиптян - військові скасували у країні надзвичайний стан. Він діяв у Єгипті тридцять років. Тепер покарання, передбачені надзвичайним станом - поширюватимуться лише на злочини, пов`язані з бандитизмом.

  Мохаммед Хуссейн Тантаві, голова Вищої ради збройних сил Єгипту: "25 січня - день справжнього єднання військових з народом. Рік тому вояки підтримали революціонерів, захищали їх і стояли пліч-о-пліч. На честь цієї знаменної дати - ми скасовуємо надзвичайний стан у Єгипті".

  Нинішня дата у Єгипті - офіційне державне свято. По всій країні відбуваються мітинги і демонстрації. На них - підбивають підсумки року, що минув з повалення Мубарака. Оглядачі високо оцінюють політичні досягнення країни за цей період. У Єгипті провели вибори, запрацювала нова нижня палата парламенту. Більшість у ній - мають ісламісти. А от економічні наслідки революції - виявилися катастрофічними. Іноземні інвестиції у єгипетську економіку майже припинилися, заводи працюють на половину потужності, національна валюта дешевшає.

  Хала Мустафа, редактор аналітичного журналу: "Зараз у Єгипті можливий будь-який сценарій розвитку. Люди знову виходять на вулиці, не виключено, що можуть розпочатися нові заворушення і сутички. Ніхто не гарантує, що протести відбуватимуться мирно. Є труднощі і у політичному житті: більшість не-ісламістських політичних сил почуваються маргіналізованими і не можуть ефективно відстоювати свої позиції".

  Тим часом чинна влада вжила заходів, щоби нові демонстрації на площі Тахрір - відбувалися мирно. Людям заздалегідь роздали пам"ятки - як поводитися під час мітингів. На них заборонено вживати алкоголь та наркотики, нецензурно висловлюватися - і агітувати за будь-яку політичну партію.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  Масштабними демонстраціями зустрічає Єгипет першу річницю революції
  Наступний матеріал
  Вперше в Україні тварині імплантували протез
  Теги: