Вперше в Україні тварині імплантували протез

  Вперше в Україні тварині імплантували протез - втрятованій у лісі козулі. Тварина зі штучною ногою мешкає у вінницькому зоопарку.

  Цю козулю місяць тому знайшли у лісі. Тварина  від людей не втікала - у неї не було ноги. Після медогляду ветеринари констатували: кінцівку переламав браконьєрський капкан.

  Володимир Вдовцов, ген. директор обласного комунального підприємства "Віноблагроліс": "Вона падала, як підвода без одного колеса. Вона майже не пересувалася. Це вона лиш підходила для того щоб з`їсти корми, попити водички і вона була вкрай обмежена у своєму русі".

  Працівники зоопарку кажуть, єдиний вихід врятувати тварину і подарувати їй повноцінне життя імплантація протеза. Виготовити його попросили на місцевому протезному заводі. Там не відмовили. 

  Євген Ткачик, ветеринарний лікар Вінницького зоорозплідника: "Даний протез виготовлений із дуже високоякісного матеріалу. Він виготовлений із матеріалу, з якого виготовляють в самольоти обшивку. Так що він не буде піддаватися ні корозії, ні травмуванню і так дальше".

  Протез трішки коротший за решту ніг. Фахівці кажуть, зробили це навмисне щоби козулі було легше до нього прилаштуватись. Поступово до штучної ноги підбиватимуть металеві пластини і вона стане такою ж, як і решта кінцівок. Тож згодом тварина навіть не шкутильгатиме.

  Олена Бучацька, Ростислав Макогон, Вінниця, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Першу річницю революції відзначають у Єгипті
  Наступний матеріал
  В Одесі вшанували пам`ять Ганни Яблонської, яка загинула у теракті в Москві [відео]
  Теги: