В Одесі вшанували пам`ять Ганни Яблонської, яка загинула у теракті в Москві [відео]

  В одеському театрі вшанували пам`ять молодого драматурга Ганни Яблонської. Письменниця загинула рік тому внаслідок теракту в московському аеропорту Домодєдово. Тоді дівчина прибула до Росії, щоби отримати премію за власну п’єсу "Язичники" . Прем’єру саме цієї вистави провели напередодні в Одесі.

  У свої неповні тридцять років одеситка Ганна Яблонська була лауреатом кількох міжнародних премій і визнаним у Росії драматургом. П’єси за її творами ставили в Санкт-Петербурзі, Москві, але жодного разу в Україні.

  Артем Машутін, чоловік Ганни Яблонської: "Ей было очень больно и обидно –это, можно сказать, это основной вопрос, которым она задавалась перед смертью: что на самом деле происходит?" 

  Після трагічної загибелі письменниці одеський театр за ініціативою  друзів та родичів Яблонської вирішив поставити «Язичників». Утім вже з новою назвою - «Терористи» . Герої  п"єси - сучасні українці, вкрай знервовані через сіру буденність.

  Тетяна, глядачка: "Если взять любую нашу семью, которая в Одессе проживает, на сцене ее сейчас перенесли, настолько все живо".

  Режисер вистави Сергій ПроскурнЯ максимально оживив виставу. Актори на сцені голили собі голову, лаялися та навіть пірнали у справжнє зимове море. Щоправда, останнє відбувалося на мізансцені - у формі спогадів на великому екрані.

  Наталя, глядачка: "Спектакль живой, на самом деле, и вот это ощущение эмоциональных качелей: то в жар. То в холод, то нравится герой, то симпатия, то антипатия, спасибо огромное, мне кажется, что удалось".

  Найближчим часом ставити "Язичників" планують театри Росії, Балтії та Німеччини. А згодом в Одесі можуть влаштувати фестиваль однієї вистави, щоби обрати найкращий варіант постанови.

  Сергій Проскурня, продюсер і режисер вистави "Терористи": "Цю п’єсу ставить близько десяти театрів Росії, і планують ставити, крім того, у Вільнюсі скоро буде прем’єра у постановці Вайткуса, в Польщі – в Варшаві".

  Жертв теракту у Домодєво згадували напередодні .Трагедія сталась рік тому. Смертник підірвав себе у залі московського аеропорту. Тоді загинули 37 людей, понад 170 постраждали.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Вперше в Україні тварині імплантували протез
  Наступний матеріал
  Масштабні протести у Румунії
  Теги: