ПАРЄ
ПАРЄ Facebook / Борислав Береза

ПАРЄ закликає Росію припинити військові провокації біля кордонів України – заява (оновлено)

  Читайте по-русски
  ПАРЄ також закликає РФ зупинити блокаду Керченської протоки та почати деескалацію ситуації

  У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вказують Росії на зрив мирних зусиль із урегулювання ситуації на сході України та закликають припинити військові провокації й ескалацію. Про це мовиться в поширеній неформальною групою ПАРЄ "Балтік плюс" серед делегатів весняної сесії Асамблеї заяві про провокації Російської Федерації та ескалацію військових дій проти України, повідомляє "Укрінформ".

  ОНОВЛЕННЯ. Як повідомила голова української делегації Марія Мезенцева на своїй сторінці у Facebook, до спільної заяви приєдналися національні делегації Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Швеції, Грузії, Румунії, Азербайджану та України. Після завершення збору підписів документ направлять до Бюро ПАРЄ, Комітету міністрів та генсека Ради Європи.

  У заяві мовиться, що останніми кроками, зокрема нещодавньою відмовою від поновлення зобов'язань щодо припинення вогню, Росія демонструє своє небажання щодо мирного вирішення конфлікту на сході України.

  "Навпаки, Росія відкрито підриває зусилля, спрямовані на сприяння миру, шляхом необґрунтованого переміщення своїх військ, водночас постійно звинувачуючи Україну та заперечуючи свою причетність до Донбасу", – зазначається в заяві, яка залишається відкритою до підписання.

  У ПАРЄ висловлюють "серйозну стурбованість збільшенням кількості порушень режиму припинення вогню з боку підтримуваних Російською Федерацією угрупувань, зростанням кількості жертв і, особливо, постійним нарощуванням та концентрацією надмірних військових сил у безпосередній близькості до українських кордонів, а також на незаконно анексованому Кримському півострові".

  "Все це підриває загальну стабільність і безпеку на нашому континенті", – мовиться в документі.

  ПАРЄ закликає РФ припинити провокації, зупинити блокаду Керченської протоки та почати деескалацію ситуації, а також розвіяти всі занепокоєння, будучи повністю прозорою та надаючи інформацію про свою військову діяльність відповідно до механізму зменшення ризиків Віденського документа, як того вимагає Україна.

  Підписанти заяви вітають Україну за її непохитну відданість політичному вирішенню російсько-українського конфлікту та за стриманість, яку демонструють Збройні сили України.

  З огляду на постійні заклики вивести російські війська з території України, парламентарії також закликають Росію припинити дезінформаційні провокації та кібератаки, а також напади в соціальних мережах на Україну.

  "Ми, що нижче підписалися, маємо серйозно сприймати провокації Російської Федерації та ескалацію військових дій і надсилаємо Росії дуже чіткий сигнал про те, що в разі відмови на Росію чекатимуть серйозні наслідки, включаючи санкції", – зазначається в заяві Асамблеї.

  Заяву вже підписали парламентарії з національних делегацій України, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Швеції, Грузії, Румунії та Азербайджану.

  Як повідомляв 5.UA, 31 березня 2021 року Хомчак заявив, що російські війська з різних регіонів стягуються до кордонів України під приводом підтримки бойової готовності та підготовки до навчань, "здійснюючи поступове нарощування військ біля державного кордону України". Він також звинуватив Москву в проведенні "агресивної політики" щодо Києва.

  Читайте також: 7 років від початку АТО/ООС: найважливіші цифри і факти про війну, яку РФ досі веде проти України

  Росія тим часом відмовилася пояснювати причини нарощення кількості своїх військ уздовж українського кордону – і цим порушила вимоги Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри та безпеки. З такою заявою виступило МЗС України. 

  Своєю чергою ОБСЄ засудила концентрацію російських військ біля кордону з Україною та вимагає пояснень.
  А в ЄС закликали посилити санкції проти Росії в разі подальшої ескалації на кордоні України.

  G7 теж закликали РФ негайно припинити свої провокації.

  Попередній матеріал
  Бойовики на Донбасі обстрілюють дрони ОБСЄ і обшукують співробітників місії – заява Генштабу ЗСУ
  Наступний матеріал
  Президента Чаду вбили відразу після перемоги на виборах
  Loading...

  Україна порушуватиме питання щодо скупчення російських військ біля кордону на сесії ПАРЄ – Кравчук

  Ясько озвучила, за що саме її зняли з посади очільниці української делегації в ПАРЄ

  Попри оскарження українських депутатів: ПАРЄ затвердила повноваження російської делегації

  Із ініціативи України: у ПАРЄ офіційно оскаржили повноваження делегації РФ

  Кремлівські делегати заговорили про "заборону російської мови в Україні" – реакція ПАРЄ

  Сесія ПАРЄ: Україна ініціює дебати про порушення Росією прав людини в окупованому Криму