Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко 5 канал

Кремлівські делегати заговорили про "заборону російської мови в Україні" – реакція ПАРЄ

  Читайте по-русски
  Росія прагне у будь-який спосіб відволікти увагу світової спільноти від подій довкола опозиціонера Олексія Навального

  У п'ятницю, 22 січня, відбулося засідання бюро Парламентської асамблеї Ради Європи, на якому російські делегати намагалися ініціювати дебати через "заборону російської мови в Україні". Про таке повідомив член делегації Верховної Ради у ПАРЄ, народний депутат Олексій Гончаренко, передає "Прямий".

  Як стало відомо, кремлівську пропозицію було відхилено, тож до порядку денного зимової сесії питання про "заборону російської мови в Україні" не вносили.

  "Російська пропозиція відхилена бюро ПАРЄ. Зрозуміло, що це була маніпуляція російської сторони", – зазначив Гончаренко.

  Читайте також: "Слуги" та п'ята колона Бойка і Медведчука постійно атакують "Закон про мову" – Порошенко

  Народний депутат також заявив, що такими ініціативами делегація РФ намагається відволікти увагу "від того жаху, який має місце в їхній країні, коли опозиціонерів саджають за грати на намагаються отруїти".

  Крім того, Гончаренко повідомив: у перший день зимової сесії Асамблеї у Страсбурзі українська делегація оскаржуватиме повноваження делегатів із Росії.

  "Враховуючи те, що Росія продовжує брутально поводитися на міжнародній арені, демонструє вбивство політичних опонентів, використовує заборонену хімічну зброю, нехтує всіма нормами і принципами міжнародного права. Не виконує резолюції щодо України, продовжуючи агресію проти нашої держави. В цих умовах ми маємо обов’язково поставити питання – і я буду це робити – щодо оскарження повноважень російської делегації в ПАРЄ. Це принципова позиція", – наголосив український делегат.

  Нагадаємо, що від 16 січня 2021 року в ресторанах, кафе, магазинах, маршрутках та інших сферах обслуговування незалежно від форми власності надавати послуги мають українською мовою. У разі, якщо вас відмовляться обслуговувати українською мовою, ви зможете надіслати скаргу мовному омбудсмену, а для порушників мовного закону вже підготували штрафи. 

  Попередній матеріал
  Влада відмовилася використовувати поняття "колаборант" – Резніков
  Наступний матеріал
  Депутати "ОПЗЖ" просили захистити їх від СБУ за державний кошт – "Схеми"
  Loading...