Українська Вікіпедія
Українська Вікіпедія uamodna.com

Російська Вікіпедія в Україні стрімко втрачає популярність, українська – набирає обертів

Читайте по-русски
При державній політиці з популяризації мови та зміцнення ідентичності, ми змогли би перегнати російську Вікіпедію вже за 2-3 роки

У листопаді 2020 відвідуваність української Вікіпедії зросла порівняно з листопадом 2019-го на 21 % – і становила 90,2 млн переглядів. Про це повідомляє ресурс "Токар" із посиланням на stats.wikimedia.org. При цьому кількість унікальних пристроїв, з яких переглядали українську Вікіпедію в листопаді, становила 13,7 млн (+10 % до листопада минулого року).

Цікаво, що українська сторінка Вікіпедії поступово відвойовує позиції в російської. Зокрема, в листопаді 2018 року російську версію сайту в Україні переглядали удвічі частіше за українську, співвідношення становило 114 до 58 млн переглядів, 2019 року цей розрив трохи скоротився (108 до 64 млн переглядів).

Ось якою є статистика переглядів української Вікіпедії за 2020 рік:

..
..stats.wikimedia.org

Російську Вікіпедію з України в листопаді 2020-го переглянули 124 млн разів, тоді як українську – 82 млн разів, пише джерело. Тобто +28% до листопаду 2019 року. Тож російська виявилася лише в 1,5 рази популярнішою в Україні за українську.

Перегляди української "Вікіпедії" за роками:

..
..stats.wikimedia.org

Засновник ГО "Вікімедіа Україна" Юрій Пероганич пояснює, що якщо ця тенденція збережеться, то українська Вікіпедія в Україні пережене російську у 2025–2026 роках. Серед основних причин зростання популярності української Вікіпедії він називає зростання кількості редакторів, які працюють саме над українською версією енциклопедії.

Юрій Пероганич впевнений, що при державній політиці щодо популяризації мови та зміцнення української ідентичності, ми змогли би перегнати російську Вікіпедію вже у 2023–2024 роках.

Зміна переглядів російської та української Вікіпедії з України:

..
..stats.wikimedia.org

Як повідомляв 5.ua, раніше під будівлею Кабінету Міністрів активісти вимагали залишити ЗНО з української літератури для всіх абітурієнтів, а не лише для тих, хто вступає на гуманітарні спеціальності.

Попередній матеріал
У Білорусі новинний портал TUT.BY позбавили статусу ЗМІ
Наступний матеріал
Україна навряд чи зупинить роботу міжміського та міжнародного транспорту під час локдауну – Немчінов
Loading...