Парламент Британії
Парламент Британії
Depositphotos

Парламент Британії попередньо ухвалив аналог "поправки Магнітського"

  Ця норма дозволить Лондону забороняти видачу віз та в'їзд громадянам, які вважаються причетними до корупції або порушень прав людини

  Палата громад Парламенту Великої Британії затвердила проект закону "Про санкції та боротьбу з відмиванням грошей", що містить у собі поправку, аналогічну до відомого "акту Магнітського". Як передає DW, серед іншого, ця норма дозволить Лондону забороняти видачу віз та в'їзд громадянам, які вважаються причетними до корупції або порушень прав людини, а також розкривати імена власників офшорів у британських заморських територіях.

  "Сьогодні важливий момент у Парламенті, оскільки до закону про санкції додана "поправка Магнітського", спрямована проти серйозних порушників прав людини. Це дозволить Великобританії діяти проти тих, хто відповідальний за серйозні правопорушення по всьому світу", – зазначив у своєму Twitter очільник британського МЗС Борис Джонсон.

  Тепер законопроект має надійти на розгляд до Палати лордів. Перші положення свого "акту Магнітського", які стосувалися заморозки активів серйозних порушників прав людини, Сполучене Королівство ухвалило ще в 2017 році.

  Варто відзначити, що хоча законопроект і не спрямований суто проти Росії, але був ухвалений на тлі кризи у відносинах між Лондоном і Москвою після хімічної атаки в Солсбері, коли був отруєний колишній російський шпигун Сергій Скрипаль та його дочка.

  Нагадаємо, російський юрист фонду Hermitage Capital Сергій Магнітський розкрив корупційні схеми, в яких фігурували співробітники МВС РФ, після чого був заарештований в 2008 році, і в 2009 році помер у московському СІЗО. Офіційною версією смерті назвали гостру серцеву недостатність. Правозахисники вважають, що його цілеспрямовано довели до смерті. "Закон Магнітського" затвердив уряд США у 2012 році, внісши до нього російських чиновників, які були причетні до смерті юриста. Пізніше його дія була поширена на всі країни світу, а не тільки Росію.

  Попередній матеріал
  Штаб: Окупанти обстріляли Троїцьке зі 152-мм артилерії
  Наступний матеріал
  Чим ми дихаємо: кожного року через забруднення повітря помирають 7 мільйонів осіб

  У Росії кажуть, що Скрипаля отруїли "речовиною BZ" – Британія прокоментувала заяви Лаврова

  Лідери G7 вимагають від Росії оприлюднити дані про отруту "Новачок" – спільна заява

  У ЗМІ назвали причину, чому Скрипалям вдалося вижити після отруєння

  РНБО наступного тижня розгляне введення санкцій проти РФ, аналогічних американським

  Організація із заборони хімічної зброї завершила розслідування отруєння Скрипалів

  За тиждень на 7%: російський рубль продовжує падати