Карен Пірс

У Росії кажуть, що Скрипаля отруїли "речовиною BZ" – Британія прокоментувала заяви Лаврова

  Організація із заборони хімічної зброї завершила розслідування отруєння Скрипалів. Нині стали відомі перші результати досліджень

  Напередодні на засіданні Ради безпеки ООН постійний представник Великої Британії при ООН Карен Пірс розповіла про останні подробиці розслідування справи про хіматаку у Солсбері.

  Як стало відомо, найбільша концентрація нервово-паралітичної речовини була виявлена на дверній ручці будинку Скрипалів.

  "Розслідування ОЗХЗ підтвердило використання в Солсбері хімічної речовини "Новачок" військового призначення. Його найвища концентрація була встановлена на дверній ручці будинку Скрипалів", – цитує дипломата "112 Україна".

  Водночас, точно встановити країну походження отрути в ОЗХЗ не змогли, як не змогла цього зробити і британська лабораторія в Портон-Даун раніше.

  Втім, постпред Британії зауважила: немає іншого пояснення, окрім відповідальності Росії за отруєння Скрипалів.

  "Тільки Росія має технічні ресурси і мотив для створення "Новачка". Вона і раніше це робила, має можливість і зараз. Навіть президент Путін брав участь у створенні цієї речовини", – наголосила представниця Лондона.

  Також вона спростувала заяви очільника російського МЗС Сергія Лаврова про те, що екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли хімічною речовиною BZ часів в'єтнамської війни. 

  Про стан здоров'я потерпілих Пірс розповіла небагато, однак каже, що і Юлія, і Сергій Скрипалі реагують на лікування.

  Нагадаємо, 4 березня 2018 року Сергія Скрипаля та його дочку отруїли російським бойовим токсином "Новачок" – змастили ним ручку вхідних дверей будинку в британському містечку Солсбері. Влада Британії та більшість країн Заходу впевнені, що зроблено це було на замовлення Кремля – як помста розвіднику-перебіжчику.

  Попередній матеріал
  Під Торецьком бойовики поранили 78-річного дідуся, він у лікарні
  Наступний матеріал
  До "Чистилища" потрапив син Че Гевари