МОК не наважився накласти повну заборону на участь РФ у Олімпіаді

У неділю відбулось екстрене засідання виконкому МОК

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) не відсторонив всю збірну Росії від участі в Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро. Про це інформує МОК. Рішення оголосили сьогодні, 24 липня.

Перед російською збірною виставили низку жорстких умов для участі кожного спортсмена у Іграх, однак рішення про загальну заборону на участь збірної РФ, у якій застосовувалась тотальна система вживання і приховування допінгу на державному рівні, прийняте не було. Повний текст резолюції МОК – доволі плутаний і з багатьма умовами і застереженнями – доступний тут. Згідно з текстом, рішення щодо допуску чи недопуску окремих російських спортсменів перекладене на відповідні профільні федерації. 

Для участі росіянина в Іграх необхідне схвалення міжнародної федерації з відповідного виду спорту. Для цього федерації проаналізують історію допінг-проб для кожного учасника збірної Росії, але приймуть до уваги виключно "достойні довіри міжнародні тести". Ті, кому дозволять брати участь в Олімпіаді, повинні будуть здати додаткові допінг-тести.

До Олімпіади не будуть допущені спортсмени, бодай один раз піймані на вживанні допінгу, а також причетні до зловживань, описаних в нещодавній доповіді комісії WADA.

Під відповідним повідомленням у соцмережах відразу виросла хвиля обурення від користувачів. У першому коментарі до рішення МОК у Twitter стоїть запитання: "Скільки Путін заплатив вам?" Наступні – ще жорсткіші. 

Рішення було прийняте сьогодні, у неділю, під час екстреного засідання виконкому МОК. Комітет вивчив рішення Спортивного арбітражного суду (CAS), який залишив у силі відсторонення від Олімпіади збірної Росії з легкої атлетики.

Як інформував 5.ua, Національний антидопінговий центр України долучився до антидопінгових агентств країн, які виступили за відсторонення Російської Федерації від участі в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро.

Попередній матеріал
Генштаб опублікував унікальне відео штурму Торецька українськими спецпризначенцями
Наступний матеріал
Климпуш-Цинцадзе: ООН не врахувала бойовиків "ЛНР/ДНР" при підрахунку кількості терористів у світі

Росія відправила бойовикам черговий "гумконвой"

Ветеран АТО: Ситуація на фронті показує, що Росія готує "тотальні вимоги"

Stop eating Ukraine: Російський опозиційний художник SAVA покаже, як Росія "з'їдає український Крим"

Росія нарощує військове угрупування і не збирається виходити з Донбасу – Марчук